WIADOMOŚCI

Po raz pierwszy Pendolino dojechało z Warszawy do Świnoujścia

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Z trzydziestopięciominutowym opóźnieniem, pociąg Pendolino wjechał 18 czerwca na peron stacji Świnoujście. Z wagonów wysiadła zaledwie garstka pasażerów.

Od dziś, przez całe wakacje, najnowocześniejszy pociąg PKP Intercity będzie codziennie kursował z Warszawy do Świnoujścia, przez Poznań i Szczecin. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie szybkimi połączeniami nad morze – zwłaszcza z centralnej Polski.

Pociąg wyjeżdża ze stolicy o 16:00, a w Świnoujściu jest o 21:37 – w sam raz, by złapać nocny prom do Szwecji. W drugą stronę – ze Świnoujścia do Warszawy – Pendolino rusza o 6:22 i melduje się na dworcu Warszawa Wschodnia przed południem, o 11:59.

Na peronie w Świnoujściu pojawili się dziś nie tylko pierwsi pasażerowie, ale też ciekawscy mieszkańcy, którzy z telefonami w dłoniach robili zdjęcia i nagrywali filmy. 

1 Komentarz

  1. pasażerka temu

    20 czerwca 2025 na 18:34

    Jechałam tym pociągiem i widziałam w Sw-ciu sporo wysiadających. Do Poznania przyjechał planowo. W Poznaniu czekał 30 min na opóźniony z południa Polski. Może lepiej by było zostawić spóźnialskich na peronie w Poznaniu. To świetny, szybki i nowoczesny pociąg dla nas mieszkańców. Polecam wycieczkę tym pociągiem chociaż do Poznania, aby mieć własne zdanie. Cieszmy się, że Świnoujście jest jednym z miast, które ma PENDOLINO. Ja pomysłodawcom dziękuję.
    .

  2. Kajetan temu

    20 czerwca 2025 na 13:51

    żadna rewelacja z tym rzekomo nowoczesnym pociągiem a godziny podróży porażka

  3. Anonim temu

    20 czerwca 2025 na 12:52

    a dlaczego pendolino Ostało wycofane z Jeleniej góry wszak tam jeździ sporo turystów chyba że warszawka teraz nad morze się wybiera😔

  4. Wegorz temu

    20 czerwca 2025 na 09:37

    W Posce jest dużo MALKONTENTÓW .
    Niech sie ZAMKNĄ !!!

  5. Artur temu

    20 czerwca 2025 na 09:15

    i co z tego , jak jego czas przejazdu na trasie Szczecin -Swinoujscie był porównywalny z przejazdem pociągu POLRegio a cena 3 razy wyższa. Brawo Zuchy!

  6. Anonim temu

    20 czerwca 2025 na 09:06

    gdyby był w Świnoujściu przed południem to byłoby obłożenie,a nie garstka pasazerow

  7. Waw-szz temu

    20 czerwca 2025 na 07:40

    widzę ze głównie sie wypowiadają Ci co nie jeżdżą na trasie Warszawa szczecin lub swinoujscie. ja korzystam dość często i wcześniejsze 7-8h waw-szz to była kpina. teraz taka podróż ma sens bo sie jedzie 4.5h wiec duuuuza poprawa. oby tak dalej

  8. Pilwaff temu

    20 czerwca 2025 na 06:48

    podniecają się tym Pendolino jakby nie wiadomo co to było, rozumiem na początku jak one weszły, ale po tylu latach? w Niemczech pociągi cały czas jeżdżą 330 na godzinę, nikt się tym nie chwali. mimo że niemiecka kolej jest teraz w kryzysie, to i tak te połączenia są dużo szybciej..

  9. J23 temu

    19 czerwca 2025 na 15:42

    Dla kogo ten pociąg wcale nie najnowocześniejszy i przereklamowany oraz drogi- z Warszawy przyjeżdża późnym wieczorem – co ma o tej porze robić przyjezdny (oprócz tych co jadą na prom) jeszcze tyle opóźniony, dobrze że załapali się na ostatni prom na drugą stronę.Nie dziwię się że przyjechało tylko garstka osób.

    • Abw temu

      20 czerwca 2025 na 10:18

      Zgadzam się z Tobą..

  10. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

    19 czerwca 2025 na 11:42

    Niezła wiocha.
    „Super szybki pociąg” miał ponad pół godziny opóźnienia.
    W Japonii za takie opóźnienie prezes japońskich linii kolejowych zrobiłby sobie seppuku.

    • Anonim temu

      19 czerwca 2025 na 22:38

      Jak zwykle dużo szumu, kasa „zasłużonym” za „osiągnięcia” wypłacona a bordello jak był tak i pozostał🤮🤮

    • Anonim temu

      19 czerwca 2025 na 22:39

      👏👏👏

      • Zadowolony temu

        20 czerwca 2025 na 17:46

        Bardzo dobrze że jest szybki pociąg łączący stolicę ze Świnoujściem wreszcie coś i dla mieszkańców. Można w jeden dzień pojechać rano do Warszawy załatwić sprawę i wrócić do domu. Nie wszystko kręci się wokół turystów. Jak komuś za drogo czy za wolno niech jedzie autem. obsługa miła sympatyczna i pomocna. W pierwszej klasie fajne poczęstunki. Tak trzymać IC a malkontenci niech spadają. Redakcja pisze że mało ludzi trzeba było pofatygować się do Międzyzdrojów i zobaczyć ile osób wysiadło. Opóźnienie spowodowane było oczekiwaniem w Poznaniu na pociąg z Przemyśla.

        • Krysia temu

          20 czerwca 2025 na 21:23

          piekny konentarz

        • Anonim temu

          21 czerwca 2025 na 17:08

          pytanie czy 24 czerwca wracając że SWINOUJSCIA MOGLABYM SKORZYSTAC Z TEGO PIEGNEGO POCIAGU TYLKO DO Szczecina

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version