Lokalne

Koncerty, wystawy, spektakle. W poniedziałek rusza FAMA

Tegoroczna FAMA odbędzie się po raz 45, ale festiwal świętować będzie 50 – lecie. Ta matematyczna zawiłość wynika z przerwy w latach 1978-1982 kiedy z powodów politycznych i tym samym braku zgody władz festiwal nie odbywał się.

Program 45. edycji Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA to ponad 100 wydarzeń – prawdziwy interdyscyplinarny kombinat sztuk – koncerty, wystawy, spektakle, spotkania, projekcje filmowe, happeningi, performance. Sednem FAMY, niezmiennie od 50 lat, pozostają jednak warsztaty dla młodych, kreatywnych artystów (w tegorocznej edycji festiwalu weźmie udział ponad 300 osób).

Wśród gwiazd 45. FAMY są m.in. Mela Koteluk, Teatr Ósmego Dnia, Marcin Masecki, OSTR.
W projekcie miejsca literatury odbędą się spotkania z pisarzami związanymi z prestiżowym Wydawnictwem Czarne – Krzysztofem Środą, Michałem Olszewskim oraz Ewą Winnicką.

FAMA to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury. Chcemy umożliwić młodym twórcom debiut oraz konfrontację z innymi twórcami z Polski i Europy. FAMA dopuszcza każdą formę twórczej ekspresji, a program festiwalu pozostaje otwarty na spontaniczne inicjatywy uczestników do ostatniego dnia jego trwania.

Fama jest jedynym w Polsce artystycznym wydarzeniem INTERDYSCYPLINARNYM, które jest jednocześnie nastawione na doskonalenie warsztatu młodych twórców. Łączy ona muzykę poważną, jazzową, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, happenerów i performerów, artystów sztuk wizualnych, pisarzy i poetów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów. Jej celem jest prezentacja najzdolniejszych twórców młodego pokolenia i tworzenie platformy dla corocznego szkolenia i konfrontacji. Program Famy to prezentacja autorskiego dorobku uczestników, realizacja projektów premierowych, sekcje warsztatowe w poszczególnych dziedzinach oraz prezentacja renomowanych artystów sceny polskiej
i światowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version