Lokalne

Anarchia reklamowa na ulicach miasta. Szpetne reklamy wkrótce znikną

Opublikowano

w dniu

Od 11 września wejdzie w życie ustawa krajobrazowa. Czy zlikwiduje szpetne i pstrokate reklamy nie pasujące kompletnie do otoczenia? Taką nadzieję mają samorządowcy. Radni będą mogli ustalić opłaty jakie będzie trzeba wnieść za reklamę. Mogą być tak wysokie, że reklamowanie się przy ulicach będzie nieopłacalne.

Przepisy pozwolą m.in. na uporządkowanie kwestii obecności reklam w przestrzeni publicznej.  Nowa ustawa reguluje także karę za nielegalne reklamy. Wyniesie ona czterdziestokrotność opłat reklamowych, które zostaną ustalone przez radnych. Kara będzie nałożona na firmę, która umieściła reklamę. Jednak jeśli nie uda się tego ustalić, wówczas konsekwencje poniesie właściciel nieruchomości, bądź terenu.  Usprawniona została również kwestia egzekucji tych przepisów.

Dla świnoujskich radnych priorytetem powinno być uporządkowanie reklam przy starej i zabytkowej zabudowie oraz w dzielnicy nadmorskiej. Ujednolicone powinny być także szyldy reklamowe. Dobrym pomysłem byłby przewodnik dla przedsiębiorców.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version