Prawobrzeże nadal w czołówce

W sobotnie popołudnie piłkarze ze Świnoujścia w kolejnej kolejce A-klasy zagrali mecz wyjazdowy z „Bałtykiem” Międzywodzie. Wygrana wyjazdowa pozwoliła „Prawobrzeżu” na pozostanie w czołówce drużyn. Mecz w Międzywodziu rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy w pierwszej połowie prowadzili 2:0. „Prawobrzeże” pokazało charakter nie pierwszy raz w meczu i strzeliło bramkę kontaktową. Jednak to gospodarze do przerwy strzelili gola na 3:1. Niestety pod koniec pierwszej połowy zawodnik ze Świnoujścia otrzymał drugą żółta kartkę co skutkowało, że musiał opuścić boisko. Jednak to „Prawobrzeże” zagrało z charakterem i pomimo gry w „dziesięciu” potrafiło strzelać kolejne bramki, grając do ostatnich minut spotkania. Ostatecznie kontrolując grę pomimo osłabienia, zespół ze Świnoujścia wywiózł trzy punkty dzięki temu drużyna UKS zajmuje 5 miejsce. W następnej kolejce 12 września „Prawobrzeże” zagra w Świnoujściu z „Koroną” Stuchowo. Początek spotkania godz.  16.00
W niedzielę zagrali również juniorzy „Marinusa-Prawobrzeże”. Młodzi piłkarze zagrali na wyjeździe z drużyną „Mewy” Resko. Pomimo prowadzenia 1:0 drużyna osłabiona wykluczeniem z gry dwóch zawodników uległa 2:1 „Mewie”. W środę odbył się również zaległy mecz juniorów w Świnoujściu. Tym razem młodzi zawodnicy ze Świnoujścia zagrali z „polonistami” z Płot. Do przerwy widniał remis, po przerwie udało się wyjść „Prawobrzeżu” na prowadzenie. Jednak 15 minut nieuważnej gry i „Polonia” strzeliła trzy bramki prowadząc w spotkaniu. Bramka napastnika ze Świnoujścia dała szansę na doprowadzanie do remisu. Pomimo atakowania bramki gości, gospodarzom nie udało się zdobyć punktów, ostatecznie przegrywając 3:4.
Sponsorem Głównym jest firma Polskie LNG S.A.
Sponsorzy- Terminal Promowy Świnoujście Sp. z o.o., Langart Dariusz Dendor, Marinus Sp. z o.o.