Lokalne

Budżet Obywatelski. Spotkajmy się w czwartek na placu Wolności

Opublikowano

w dniu

Już w najbliższy poniedziałek 21 września 2015 r. mija termin głosowania nad projektami złożonymi przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2016. A w najbliższy czwartek, w godzinach 14.00 – 16.00 na placu Wolności czynny będzie specjalny punkt mobilny BO. Na miejscu można będzie zapoznać się z poszczególnymi projektami biorącymi udział w głosowaniu i oczywiście oddać swój głos.

– Absolutnie nie będziemy nikomu sugerować, na jaki projekt ma głosować  – podkreśla Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Będziemy tam po to, aby udostępniać listę projektów wraz z opisami, czego konkretnie dotyczą, a w razie potrzeby pomożemy w wypełnieniu karty do głosowania. Chcemy ułatwić mieszkańców udział w Budżecie Obywatelskim.

Przypomnijmy, że cały czas można głosować  w niżej wymienionych punktach:

– na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;

– w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;

– w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;

– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;

– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;

– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Sołectwo Karsibór, ul. 1 Maja 40.

Tam też dostępne są wykazy projektów oraz karty do głosowania.

Dodatkowo karty do głosowania oraz inne informacje na temat BO 2016 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Miasta Świnoujście www.swinoujscie.pl (specjalna zakładka Budżet Obywatelski 2016).

Wypełnioną kartę do głosowania można zeskanować i przesłać pocztą internetową na adres bik@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „pismo ogólne”.

Swój głos można również przesłać pocztą na adres Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście) z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski  – 2016 GŁOSOWANIE”. Za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.

W ubiegłorocznym, pierwszym Budżecie Obywatelskim, oddano  niemal  7,5 tysiąca ważnych głosów. Wygrały dwa projekty: kupno jachtu pełnomorskiego do szkolenia dzieci i młodzieży oraz budowa kładki pieszo – rowerowej przy rondzie w Łunowie.

W tym roku prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz podwyższył kwotę BO do 2,5 mln złotych. Wartość poszczególnych zgłoszonych projektów nie  mogła przekroczyć 500 tys. złotych. Tym samym w głosowaniu mieszkańcy zdecydują o realizacji w przyszłym roku przynajmniej pięciu propozycji.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version