Lokalne

Sam Gilmour z Australii zostaje nowym Mistrzem Świata w Match Racingu!

Opublikowano

w dniu

Sam Gilmour na jachcie Polskie LNG pokonał w finale broniącego tytułu Duńczyka Joachima Aschenbrennera i wraz ze swoją załogą zostaje nowym Młodzieżowym Mistrzem Świata w Match Racingu. Po bardzo zaciętym pojedynku brąz wywalczył Markus Ronnberg z Finlandii, który zwyciężył z doskonale żeglującym Nevinem Snow (USA).

W zeszłorocznych mistrzostwach ulegliśmy Joachimowi (Aschenbrennerowi), dlatego w tym roku byliśmy niezmiernie głodni tego tytułu. Finał był emocjonujący, ale wierzyłem, że nam się uda i tak się stało. Wygraliśmy 2-1, lepszego zakończenia sezonu nie mogłem sobie wymarzyć – powiedział Samuel Gilmour po spłynięciu do brzegu.

W 2015 ISAF Youth Match Racing World Championship, bo tak brzmi oficjalna nazwa imprezy rozgrywanej na Świnie w centrum Świnoujścia, brało udział 12 załóg z Australii, Danii, Finlandii, Szwajcarii, Niemiec, Włoch, Szwecji, Holandii, USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Polski. Pojedynki rozpoczęły się we wtorek rundą kwalifikacyjną 'każdy z każdym’, po ukończeniu której wyłoniono 8 najlepszych załóg awansujących do fazy pucharowej. Niestety młody polski sternik Krzysztof Małecki z wynikiem 3 zwycięstw i 8 porażek zakończył Mistrzostwa na 10. miejscu.

Oficjalne wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Match Racingu:

1. Sam Gilmour (AUS)
2. Joachim Aschenbrenner (DEN)
3. Markus Ronnberg (FIN)
4. Nevin Snow (USA)
5. Robin Follin (FRA)
6. Annabel Vose (GBR)
7. Jelmer Van Beek (NED)
8. Jakob Klitte (SWE)
9. Valerio Galati (ITA)
10. Krzysztof Małecki (POL)
11. Felix Schrimper (GER)
12. Mischa Von Ruti (SUI)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version