Lokalne

Zawody latawcowe, których nie było

Opublikowano

w dniu

Wielki żal mieli rodzice dzieci, którzy przyszli w niedzielne południe ze swoimi pociechami na plażę przy wiatraku na organizowane od 10 lat Mistrzostwa Lotów Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia. Organizatorzy nie poinformowali mieszkańców o tym, że zawody nie odbędą się.

W niedzielne południe pogoda na plaży była idealna do puszczania latawców. Wiał wiatr, świeciło słońce i było ciepło. Mieszkańcy Świnoujścia przyszli ze swoimi pociechami, aby puszczać latawce. Na miejscu był także nasz reporter. Wszyscy byli zdziwieni brakiem organizatorów. Nikt nie słyszał o odwołaniu imprezy na którą jeszcze w niedzielę rano zapraszał komunikat na oficjalnej stronie internetowej miasta.

Dziecko mi się rozpłakało. Jak mam mu wytłumaczyć, że ktoś nawalił – pyta babcia jednego z maluchów.

Osób, które przyszły na zawody było przynajmniej kilkanaście. Na szczęście rodzice wykorzystali bardzo dobrą pogodę i wykorzystali ją do niedzielnych zabaw na plaży.

Organizatorów i urzędników odpowiedzialnych za układanie i aktualizowanie planu imprez miasta prosiły o więcej staranności. Wszak to nie pierwsza impreza w ostatnim czasie, która się nie odbyła. Kilka tygodni temu miejski kalendarz zapraszał mieszkańców i turystów na koncert orkiestry wojskowej do muszli koncertowej. Widzowie przyszli, jednak zabrakło orkiestry i organizatora, który przeprosiłby za odwołanie koncertu.

Jak usalił nasz reporter, zawody mają odbyć się w weekend za tydzień. W sobotę lub niedzielę.

2 Comments

  1. kth temu

    27 września 2015 na 20:07

    Hmm z tego co mi wiadomo to za dwa tygodnie czyli 11 października

  2. Nabuchodonozor temu

    27 września 2015 na 17:46

    O kogo puchar, taka impreza.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version