Lokalne

Zawody latawcowe w tę niedzielę

Opublikowano

w dniu

Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę 4. października 2015 r., na plaży koło Wiatraka. Początek o  godz. 12.00. Chętni do wzięcia udział proszeni są o przyjście na godz. 11.45. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny.

– Nasza impreza to już tradycja. Odbywa się co roku na przełomie września i października– mówią organizatorzy ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyoukushin. – Mistrzostwa to doskonała okazja do aktywnego, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Co roku w zawodach bierze udział około 300 zawodników nie tylko z Polski, ale także Niemiec czy krajów skandynawskich.

Uczestnicy mogą zgłaszać się indywidualnie bądź poprzez szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe.

– Największa frajda, to widok na niebie latawca, którego samemu się zrobiło – mówią organizatorzy. – Ale w dzisiejszych, zaganianych czasach, nie każdy ma na to czas. Na szczęście latawiec bez problemu i za niewielkie pieniądze można kupić w sklepie.

Latawce muszą być wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych.

– Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną – podkreślają organizatorzy.

Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów między uczniami i wpłyną na rozwijanie więzi międzypokoleniowych. Dzięki budowie modeli latających uczestnicy konkursu będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.
Ocena każdego latawca składać się będzie z noty statycznej oraz za sam lot.

–  Przed lotami sędziowie dokonają oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za konstrukcję latawca i oryginalność pomysłu, staranność wykonania latawca, oprawę plastyczną latawca – mówią organizatorzy. – W drugiej ocenie, czyli za lot, punktowane będą jakość lotu oraz zgłoszony wcześniej i zademonstrowany w locie efekt specjalny.
Zawodnicy podzieleni będą na kategorie wiekowe:

I grupa- dzieci w wieku 4-6 lat
II grupa – kl.1-3 szkoły podstawowej,
III grupa – kl. 4-6 szkoły podstawowej,
IV grupa – kl. 1-3 gimnazjum.
V grupa – szkoły ponadgimnazjalne
VI grupa – dorośli

Tekst i zdjęcie ŚAKK

7 Comments

 1. maniek temu

  29 września 2015 na 20:41

  Fajna impreza chyba się pojawię

 2. Ja temu

  29 września 2015 na 20:22

  Jak ktoś ma focha, to trudno. My idziemy!!! Frajda dla nas i naszego dziecka gwarantowana.

 3. Anonim temu

  29 września 2015 na 15:44

  ja mam tylko nadzieję, ze pan Sójka oberwał za brak imprezy tydzień temu. Dał wielkiego ciała

 4. Anonim temu

  29 września 2015 na 14:48

  Bardzo fajna impreza 🙂 Chętnie przyjdę z rodziną

 5. POzdrawiam temu

  29 września 2015 na 13:53

  bardzo zawiodłem się na organizatorach. Trudno teraz będzie odbudować reputację tych zawodów. Były bardzo fajne, oby takie były nadal. Trzymamy z rodziną kciuki. Pozdrawiam

 6. Anonim temu

  29 września 2015 na 13:44

  No ja nie wiem czy tym razem pójdę z dzieckiem… Czy może organizatorzy znowu podpadną?

  • Ja temu

   29 września 2015 na 20:24

   Jak ktoś ma focha, to trudno.My idziemy!!! Frajda dla nas i naszego dziecka gwarantowana.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version