Lokalne

Inwestycja warta 328 mln złotych jest już gotowa

Opublikowano

w dniu

Modernizacja toru wodnego pomiędzy Szczecinem a Świnoujściem kosztowała bagatela 328 mln złotych. To zaraz po budowie gazoportu najdroższa inwestycja w  naszym mieście. Prace na torze wodnym zostały zakończone w terminie.

Od rozpoczęcia prac w lutym 2013 r. minęło ponad dwa i pół roku. W tym czasie konstrukcja obudowy toru wodnego została całkowicie zmieniona. Na długości ponad 13.3 km wyprofilowano skarpy brzegów i ułożono na nich narzut kamienny. W sumie na terenie inwestycji wbudowano ok. 1 mln ton kamienia, który w 95% pochodził ze złóż na Dolnym Śląsku. Do umocnienia skarp posłużyła także geowłóknina, której wykorzystano ok. 1 mln m2

Obiektów niebezpiecznych znalezionych i wydobytych na terenie inwestycji było bardzo dużo – w rejonie tym prowadzone były w okresie II wojny światowej intensywne działania wojenne. Niewybuchy znajdowały się na obszarze ok. 130 ha i były na bieżąco neutralizowane przez służby

Urząd Morski w Szczecinie już rozpoczął prace związane z III etapem modernizacji, dzięki któremu zostanie uzyskana głębokość 12,5 m na całej długości toru wodnego Świnoujście-Szczecin.

2 Comments

 1. Anonim temu

  2 października 2015 na 11:17

  bardzo się cieszę, że nasze miasto jak i kraj się rozwija. Ludzie popatrzcie przez te ślepe oczy i odżyjcie. Nasz kraj się rozwija, są prowadzone wielkie inwestycje. Gospodarka pnie do przodu. A w naszych głosach pozostało tylko narzekanie. Najlepiej byłoby wtedy, gdybyśmy nic nie robili. To narzekalibyśmy że nic nie robimy. Parodia, normalnie parodia !
  Do tego jak dojdzie do władzy PIS, to cofniemy się do średniowiecza… 🙁

 2. Anonim temu

  1 października 2015 na 11:21

  teraz czekamy tylko na wieksze statki i rozwoj tej calej sytuacji 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version