Lokalne

Kołobrzeg podgląda na Świnoujście

Opublikowano

w dniu

W dniu dzisiejszym, w Świnoujściu, gościła na swym wyjazdowym posiedzeniu Komisja Morska Rady Miasta Kołobrzeg.

– Świnoujście wyrasta na prawdziwego lidera jeżeli chodzi o turystykę żeglarską oraz realizację żeglarskich programów szkolenia dzieci i młodzieży –mówi Bogdan Błaszczyk ,przewodniczący komisji – My ze swej strony również posiadamy w tym zakresie pozytywne doświadczenia, którymi chcemy się podzielić.

Goście zapoznali się z nowo wybudowanym ośrodkiem żeglarskim w Przytorze, zwiedzili Świnoujski Port Jachtowy, który jako jedyny w Polsce jest mariną zarówno morską ,jak i śródlądową. Z podziwem oglądali zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego jacht „Świnoujście” , który podczas ostatnich regat Sputnika zajął piąte miejsce.

Goście zwiedzili również Świnoujście. Niekłamany zachwyt wzbudził w nich amfiteatr i jego kopuła.

– To naprawdę 21. wiek – komentowali

Z zainteresowaniem oglądali też postęp prac przy budowie kompleksu Baltic Park Molo, który realizuje w Świnoujściu kołobrzeski inwestor Zdrojowa Invest

– Myślę, że tego typu spotkania należy kontynuować –powiedział po spotkaniu zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka – Świnoujście i Kołobrzeg więcej łączy niż dzieli. Wszystkim nam powinno zależeć ,aby zachodniopomorskie kurorty przyjmowały jak największą liczbę turystów, rozwijały swoją infrastrukturę turystyczną, w tym żeglarską.

Tekst/foto BIK

1 Komentarz

 1. niezły temu

  1 października 2015 na 16:50

  niezła szopka 😀

 2. Anonim temu

  1 października 2015 na 14:10

  proponuję, aby nasi radni pooglądali co się dzieje w innych urzędach. Nauczyliby się jak wygląda prawdziwa i merytoryczna praca. CO niektórym to by się przydała

 3. Nabuchodonozor temu

  30 września 2015 na 13:56

  Podziwiali g**no zawinięte w kolorowy papierek.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version