Lokalne

Ewa Kopacz: chcemy stworzyć Polską Grupę Promową

Opublikowano

w dniu

„Konsolidacja ma wzmocnić pozycję polskich przewoźników promowych” – mówiła szefowa rządu podczas poniedziałkowej wizyty na Terminalu Promowym w Świnoujściu.

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że branża przewozów promowych rozwija się bardzo dynamicznie w tempie blisko 7% rocznie. Chcemy zainwestować duże pieniądze i udział Polskich Inwestycji Rozwojowych, aby konkurencyjność polskich przewoźników była zdecydowanie większa – mówiła szefowa rządu.

Przy wsparciu ministra skarbu opracowywany jest projekt konsolidacji polskiej branży promowej i utworzenia Polskiej Grupy Promowej. W czerwcu podpisano w tej sprawie list intencyjny przy udziale Polskich Inwestycji Rozwojowych. Dzięki połączeniu sił Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. i Polskiej Żeglugi Morska nasi przewoźnicy będą w stanie stawić czoła konkurencji na rynku promowym.

Program Rozwoju Branży Przewozów Morskich to szansa nie tylko dla samych przewoźników, to również szansa dla portów i stoczni. Dlatego też chcemy stworzyć Polską Grupę Promową, która będzie mocnym konkurentem na tym rynku – powiedziała szefowa rządu.

Konsolidacja przewoźników promowych wzmocni znaczenie gospodarcze Świnoujścia wśród portów bałtyckich. W szczególności w obszarach  obsługi transportowej, dystrybucyjno-logistycznej  i przemysłowej. To także korzyści dla całego regionu. Zachodniopomorskie może dzięki niemu liczyć zarówno na rewitalizację terenów związanych z portami i przemysłem stoczniowym.

Wzrost liczby przewozów pasażerskich oraz bogatsza oferta przewoźników przyczyni się także do podniesienia atrakcyjności turystycznej polskiego wybrzeża.

 

1 Komentarz

  1. Joanna Agatowska temu

    12 października 2015 na 14:39

    Ech, szkoda nawet komentować. Obiecanki – cacanki do tego bardzo irytujące. Zadam więc tylko pytanie: dlaczego przez 8 lat tej Grupy nie stworzono? a ciekawi mnie również dlaczego Skarb Państwa chciał sprzedać (sprywatyzować) PŻB z siedzibą w Kołobrzegu? i tylko dlatego, że nastąpiło zmasowane ruszenie opinii publicznej, która była przeciwko – minister odstąpił od tego pomysłu, ale stwierdził, że Ministerstwo będzie prowadziło … analizy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version