Lokalne

Nasi emeryci i renciści obchodzili swoje święto

Opublikowano

w dniu

Emeryci i renciści od 55 lat mają w Świnoujściu swój związek. Na początku zrzeszało kilkudziesięciu członków, dziś jest ich kilkaset i z każdym rokiem chętnych do przystąpienia jest coraz więcej. We wtorek świnoujski związek obchodził uroczyście swoją 55. rocznicę. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, prezentów oraz ogromnego tortu ufundowanego przez SKOK Stefczyka.

W spotkaniu wzięli udział zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka oraz przewodnicząca rady Joanna Agatowska. Członkowie wyróżniający się w działalności związku otrzymali pamiątkowe odznaki za szczególne zasługi.

–  Teraz jesteście emerytami. Ale dziękujemy wam wszystkim, bo nigdy nie zapomnimy, że to wy to miasto budowaliście – mówił Paweł Sujka, zastępca prezydenta.

Po oficjalnej części spotkania członkowie wysłuchali specjalnie przygotowanej części artystycznej. Przy słodkościach i kawie rozmawiali ze znajomymi. Związek na co dzień zajmuje seniorom wolny czas organizując spotkania i wyjazdy. Członkowie udzielają się w pomocy charytatywnej. Udziela także zapomóg dla osób w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version