Lokalne

Nowe przedszkole najszybciej w 2017 roku

Opublikowano

w dniu

Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy. Jego wykonawcą  jest szczecińska firma „Arkada”. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku. Budowa potrwa około 15 miesięcy.

Przedszkole powstanie na działce o łącznej powierzchni 7898 m2 . Dla tego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta, z przeznaczeniem dla potrzeb powszechnych gminy, w tym właśnie budowy obiektów oświatowych.

– Placówka będzie 8-oddziałowym przedszkolem, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały. Będzie to przedszkole o charakterze  integracyjnym dla  200 dzieci. Funkcjonować będą dwie grupy dzieci niepełnosprawnych –  także poruszających się na wózkach inwalidzkich – informuje Robert Karelus z magistratu.

Planowane zatrudnienie to 20 nauczycieli oraz 18 pracowników administracyjno-socjalnych.

Budynek przedszkola zaplanowany został wstępnie jako jednokondygnacyjny, z możliwością jednak budowy drugiej  kondygnacji z częścią administracyjno-socjalną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– W przedszkolu znajdować się będzie 8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków; duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone  sale, sala rehabilitacyjna; gabinet logopedyczny; gabinet dydaktyczno-terapeutyczny, sala komputerowa, kuchnia z zapleczem, toaleta dla niepełnosprawnych; pomieszczenia na odzież czystą i brudną, pralnia – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Przy budynku zlokalizowane będzie boisko do gier zabawowych oraz usypana górka saneczkowa. Do tego mała architektura (pergole, ławki, kosze na śmieci, inne) letni i zimowy ogród (patio lub oranżeria), pomieszczenie na wózki i zabawki zewnętrzne, parking.

Szacowany koszt inwestycji, w części budowlanej, to ponad 7 milionów złotych. Miasto ma otrzymać 85 – procentowe dofinansowanie ze środków unijnych na realizację zadania.

Świnoujście od lat jest w czołówce województwa zachodniopomorskiego, jeżeli chodzi o liczbę dzieci objętych nauczaniem przedszkolnym. Jesteśmy jednym z niewielu samorządów, które nie tylko nie likwiduje placówek przedszkolnych, ale w ciągu ostatnich lat powiększył liczbę miejsc w placówkach o około 200.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version