Lokalne

Będzie parking dla 50 aut

Opublikowano

w dniu

Już niedługo zostanie oddany do użytku parking na 50 miejsc postojowych przy ul. Dąbrowskiego. Prace przy budowie parkingu realizowane są przez ZGM w ramach kolejnego etapu modernizacji budynku przy ulicy Dąbrowskiego 4. Obok nowego parkingu przebudowane zostaną wejścia do obiektu – w tym główne, które zostanie w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sam parking ma służyć użytkownikom oraz interesantom instytucji znajdujących się w obiekcie, w tym między innymi pacjentom przychodni. Aby parking nie stał się stałym miejscem postoju pojazdów, ich rotacja będzie zapewniona poprzez wprowadzenie opłat za jego użytkowanie.
Tym samym w mieście będą w sumie 5350 miejsca parkingowe – informuje Robert Karelus z magistratu.
Tylko w ostatnich trzech latach powstały nowe parkingi między innymi przy ulicy Wybrzeże Władysława IV (91 miejsc), przy ulicy Legionów (11 miejsc), ulicy Sienkiewicza (50 miejsc), w kwartale ulic Bema, Dąbrowskiego, Piastowskiej i Piłsudskiego  (65 miejsc). W ramach przebudowy Centralnego Układu  Komunikacyjnego powstało także dodatkowych 127 miejsc na ulicach Dąbrowskiego, Piastowskiej, Grunwaldzkiej i przy placu Słowiańskim. Miejsca parkingowe powstały przy modernizowanych ulicach Słowackiego, Monte Cassino, Wyszyńskiego. Nowy parking powstał również przy ulicy Ku Morzu w dzielnicy Warszów.
– W związku z ograniczeniami terenowymi, w dalszej kolejności, miasto planuje  iść w kierunku budowy parkingów wielopoziomowych. Jednym z miejsc, gdzie taki obiekt mógłby powstać jest kwartał ulic Piastowskiej, Dąbrowskiego, Bema i Piłsudskiego na 150-300 miejsc Planowana jest również rozbudowa parkingów na końcu ulicy Uzdrowiskowej, przy Alei Interferie, ulicy Bałtyckiej i Legionów przy kolejce UBB oraz budowa węzła przesiadkowego wraz z parkingiem przy ulicy Dworcowej – tłumaczy Robert Karelus.
Oprócz tego, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Świnoujście, każdy inwestor budujący w naszym mieście obiekt usługowo-mieszkalny, musi zapewnić – odpowiednio do ilości lokali – miejsca parkingowe. Może to zrobić na własny terenie, bądź w przypadku braku miejsca, na innym wskazanym przez Miasto.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version