Lokalne

Kładki nad torami nie będzie… kolej proponuje tunel

Opublikowano

w dniu

Mieszkańcy Przytoru i Łunowa cieszyli się, gdy okazało się, że rok temu ich projekt obywatelski wygrał. Szczęście jednak nie trwało długo. Wszystko wskazuje na to, że projekt nie doczeka się realizacji, ponieważ kolej zmieniła zdanie i chce, aby miasto zamiast kładki zrobiło w tym miejscu strzeżony przejazd, albo… tunel.

Dziś wielu mieszkańców chcących dostać się na plażę skraca sobie drogę idąc przez tory po których jeżdżą pociągi. To bardzo niebezpieczne.  Dlatego powstał pomysł, aby w tym miejscu wybudować kładkę. Ogłoszono przetarg, wybrano wykonawcę w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Nagle natrafiono na opór kolei.

– Mieliśmy wcześniej uzgodnienia z kolejarzami. Nic nie zapowiadało, że będą jakiekolwiek trudności – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Wybraliśmy wykonawcę, który zaczął rozmawiać z koleją i okazało się, że w miejscu planowanej kładki jest trzeci tor, który do tej pory był nieużywany. Kolejarze planują w przyszłości jego uruchomienie.  Nagle zmieniono zdanie – martwi się prezydent.

Kolejarze zaproponowali dwa wyjścia: albo przejazd strzeżony, który z pewnością kosztowałby znacznie więcej, albo tunel pod torami na który miasta nie stać. Wszystko wskazuje na to, że prezydent miasta, po rozmowie z pomysłodawcami projektu, zrezygnuje z realizacji inwestycji.

5 Comments

 1. ania temu

  22 października 2015 na 21:37

  wydaje mi się, że tunel to i dobra rzecz. Szkoda, że nie do Świnoujscia

 2. Anonim temu

  22 października 2015 na 19:53

  to raczej logiczne, że kolejny tor jest potrzebny. A już niebawem S3, więc lepiej poczekać z tą kładką 😉

 3. on temu

  22 października 2015 na 18:30

  Z kolejarzami … To dość ogólne stwierdzenie, ludzie mogą i są oszukani przez takich ludzi jak Nowicki :] gratuluje, szczerze gratuluje podejścia do sprawy, takiej władzy w tym mieście trzeba. Koń by się uśmiał z tymi kolejarzami włącznie. RONDO I FONTANNĘ tam postawcie bo do tego jesteście tylko zdolni/tg:dn

  • Anonim temu

   23 października 2015 na 10:43

   ale jak Nowicki oszukał, bo ja tego nie rozumiem? przecież to nie jego wina, że nagle kolejarze postawili inen warunki. Patrząć na jego zaangażowanie, widać że się stara i robi bardzo dużo dla swojej dzielnicy

   • on temu

    23 października 2015 na 14:42

    Nagle to widać chciano wybudować kładkę nie znając terenu i nie rozmawiając o tym poważnie, strach pomyśleć jakby chciano tunel kopać, czy most stawiać. Takie widać miasto.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version