Lokalne

Szybciej pociągiem nad morze? Sprawdziliśmy czasy przejazdów

Opublikowano

w dniu

PKP chwali się od kilku dni nowym rozkładem jazdy i krótszymi czasami podróży pomiędzy dużymi polskimi miastami. Sprawdziliśmy, czy pociągi ze Świnoujścia także pojadą szybciej. Zmiany faktycznie widać w pociągach typu Expres InterCity. Jednak krótszy czas podróży odczujemy z pewnością kupując bilet.

W nowym rozkładzie jazdy pojawi się poranny pociąg Expres Inter City Mewa, który zabierze nas do Szczecina, Poznania i Warszawy. O 25 minut skróci się także podróż nocnym pociągiem TLK pomiędzy Świnoujściem, a Krakowem.

Wraz z nowym rozkładem osiągnięte zostaną kolejne rekordowe czasy przejazdów. Zaledwie 5 godzin zajmie podróż z Trójmiasta do Wrocławia. Kolejny rekord to między innymi czas przejazdu na trasie Poznań – Kraków – niecałe 5 godzin, czyli o 45 minut krócej niż teraz. Szybciej pojedziemy również ze stolicy do Bielska – Białej, Olsztyna, Bydgoszczy.

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity będzie: regularny, symetryczny i skomunikowany. Pociągi będą odjeżdżać w regularnych cyklach, np. co godzinę z Warszawy nad morze czy do Krakowa. Wygodniej będzie się także przesiąść, dzięki czterokrotnemu zwiększeniu liczby skomunikowań. Możliwe będzie ponadto odbycie podróży np. z Gdyni do Krakowa i z powrotem w ciągu jednego dnia. Liczba połączeń PKP Intercity wzrośnie o 20%, (z 302 do 365). Oferta zwiększy się m.in. na trasach: Gdynia – Wrocław, Olsztyn – Białystok czy Warszawa – Kielce. Na nowe trasy wyjadą składy EIP (Pendolino).

Najkrótsze bezpośrednie czasy przejazdów ze Świnoujścia:

Szczecin: 1h 25min /Expres Inter City/

Poznań Główny: 3h 52min /Expres Inter City/

Warszawa Centralna: 6h 44min /Expres Inter City/

Kraków Główny: 13h 39min /Inter City/ (krócej o 25 min)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version