Lokalne

Polska pozywa Niemców za Nordstream

Opublikowano

w dniu

Zarząd Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu złożył skargę na Federalny Urząd ds. Żeglugi Morskiej i Hydrografii. Powództwo dotyczy ułożenia gazociągu Nord Stream na dnie Bałtyku. Według Polaków, rurociąg blokuje rozwój portów Szczecin i Świnoujście uniemożliwiając zawijanie statków o większym zanurzeniu. Zarząd chce, aby rura z gazem została zagłębiona. Rozprawę zaplanowano na 17 grudnia. Spółka Nord Stream wystąpiła z prośbą o ugodę.

 

Nord Stream is a natural gas pipeline that will link Russia and the European Union via the Baltic Sea. The pipeline, which has a total length of around 1,220 kilometres, is to be launched in 2011 with initial annual capacity of 27.5 bcm. Capacity will double to 55 bcm per year in 2012, when the pipeline’s second line becomes operational.

Rurociąg krzyżuje się z torem podejściowym do portu w Świnoujściu. Rura leży na głębokości 16 metrów. W przyszłości do portu w Świnoujściu, zgodnie ze strategią, mają zawijać jednostki o zanurzeniu 15 metrów. Nie będą mogły przepływać nad gazociągiem ze względu na bezpieczeństwo. Stępka statku powinna być od rury z gazem nie mniejsza niż 2,5 metra.

1 Komentarz

  1. nareszcie temu

    17 grudnia 2015 na 12:10

    A kiedy odszkodowanie za 2 wojnę ?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version