Lokalne

Wydarzenie sezonu. Muzyka Straussa na dobry Nowy Rok

Opublikowano

w dniu

Nowy rok 2016 rozpoczynamy kulturalnym wydarzeniem sezonu – Koncertem Noworocznym w wykonaniu Iwony Hossa, czołowej sopranistki swojego pokolenia, której towarzyszyć będzie Grohman Orchestra, 15 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i zespołów cesarskiego Wiednia, prowadzona przez koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej Tomasza Gołębiewskiego. W programie najpiękniejsze polki, walce i marsze Johanna Straussa.
3 stycznia 2016, godz. 17.00 Koncert odbędzie się w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Matejki 11. Bilety w cenie 25 złotych można kupić w kasie MDK (w dni robocze czynne od 8.00 do 15.00) oraz Galerii ART przy ulicy Wojska Polskiego.  Cena biletu: 25 zł do nabycia: w Kasie MDK oraz w Galerii Art.

Iwona Hossa urodziła się 23 lutego 1973 r. w Poznaniu. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Ewy Wdowickiej (dyplom z wyróżnieniem, 1998 r.). Jest laureatką wielu nagród, m.in.: III nagrody oraz specjalnej nagrody Mozartowskiej na VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu w 1995 r. Jest również półfinalistką 34. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Francisco Vinas w Barcelonie (1997 r.) oraz 7. Międzynarodowego Konkursu Mozartowskiego w Salzburgu (1999 r.).

Od 1996 r. jest solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracuje również z Operą Szczecińską. Dwukrotnie brała udział w Festiwalu Operowym w Bydgoszczy („Traviata”, 1997 r.i „Uprowadzenie z Seraju”, 1998 r.), w festiwalu operowym w Carcassonne we Francji (1999 r.), w Wexford Opera Festival w Irlandii (2000 r.).

Grohman Orchestra to 15-osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i zespołów cesarskiego Wiednia. Wzorem mistrzów walca orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent.

Wszystkie ich półtoragodzinne koncerty kończą się bisami i jak nakazuje wielowiekowa tradycja występ kończy Marsz Radeckyego. Zespół prowadzi koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej Tomasz Gołębiewski..

Grohman Orchestra przyjął nazwę od nazwiska znanego łódzkiego Fabrykanta, który był ogromnym znawcą i koneserem sztuki oraz przyjacielem oraz oddanym mecenasem wielu artystów.

MDK Świnoujście

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version