Lokalne

[FILM] Padł rekord! Wiemy ile uzbierano pieniędzy w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Dwustu wolontariuszy zbierało od niedzielnego poranka pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal w każdej puszce oprócz złotówek, lądowały także euro i korony szwedzkie. Każdy wolontariusz musiał zdać puszkę do sztabu, gdzie pracownice banku Pekao otwierały je i rozpoczynały żmudne liczenie.

Część pomieszczeń biblioteki zaadaptowano na centrum liczenia pieniędzy z ulicznej kwesty. Foto: Wojciech Basałygo

Niektórzy wolontariusze tak szybko zbierali pieniądze, że przychodzili do sztabu z pełnymi puszkami i pobierali nowe. Były puszki do których udało się zebrać nawet kilka tysięcy złotych. Tak jak w przypadku ratowników WOPR. Do ich puszki wrzucono ponad 2 tys. złotych, 10 euro, korony szwedzkie i norweskie, a nawet czeskie.

Pieniądze będą liczone do późna. W poniedziałek poznamy wynik z niedzielnej kwesty. Jednak kwota z pewnością wzrośnie po zakończeniu aukcji internetowych. W przeszłości zdarzało się, że nawet następnego dnia ludzie przynosili pieniądze w kopertach – mówi szefowa sztabu Iwona Pustulka. Na ostateczny wynik będziemy musieli poczekać. Rok temu było 170 tys. złotych, ile będzie w tym? – zastanawia się.

O w niedzielę o godzinie 22.30 na liczniku w świnoujskim sztabie było 182813 złotych. W roku poprzednim podczas fnału uzbierano 170 tys. złotych.

1 Komentarz

 1. Sławek temu

  10 stycznia 2016 na 23:00

  No i super! Mam w tym swój skromny udział, dałem dwa razy tyle, co rok temu. Tak działa mobilizująco na normalnych ludzi, mocniejszy atak nielicznych zawistników.

  • Mis temu

   11 stycznia 2016 na 08:48

   Jacek dałem w tym roku.. Nigdy dotąd nie dawałem

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version