Lokalne

Edukacja. Są powody do dumy

Portal edukacyjny Perspektywy opublikował doroczny ranking szkół ponadpodstawowych. Znalazło się w nim aż pięć świnoujskich placówek: Liceum Ogólnokształcące im Mieszka I, Liceum Ogólnokształcące Społecznej Fundacji LOGOS, Społeczne Liceum Ogólnokształcące STSG oraz technika Zespołu Szkół Morskich i Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki.

W rankingu najlepszych liceów województwa zachodniopomorskiego na 25 sklasyfikowanych placówek,  na  10 miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im Mieszka I. Na 16 miejscu znalazło się LO Społecznej Fundacji LOGOS,  a na 21 miejscu Społeczne Liceum Ogólnokształcące STSG.

Duży sukces odniósł również Zespół Szkół Morskich. W ogólnopolskim rankingu techników kształcących w zawodzie logistyk, Technikum Morskie Zespołu Szkół Morskich zajęło bardzo wysokie 9 miejsce.

Należy dodać, że jest to najwyższa lokata technikum spośród wszystkich w Polsce o charakterze morskim. Technikum Morskie Darłowo uplasowało się na 24, miejscu, Technikum Morskie w Kołobrzegu – 33, a Technikum Morskie i Politechniczne w Szczecinie – 37.

– Rankingi egzaminów zawodowych prowadzone są tylko dla kilku zawodów. Tych, w których kształci się najwięcej młodzieży – mówi Marzena Barańska, dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. – Jesteśmy bardzo dumni z naszych absolwentów w zawodzie technik logistyk.  Tak wysoka lokata świadczy także o tym, że zostali bardzo dobrze przygotowani  przez nauczycieli naszej szkoły do wykonywania zawodu.

W kolejnym rankingu, tym razem dotyczącym techników działających w naszym województwie, na 50 sklasyfikowanych placówek,  Technikum Zawodowe nr 1 Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki zajęło 13. miejsce, a Technikum Morskie Zespołu Szkół Morskich – 21.  Pozostałe technika o charakterze morskich z Darłowa, Kołobrzegu i Szczecina zajęły dalsze pozycje.

Tekst BIK UM Świnoujście

1 Komentarz

  1. XYZ temu

    14 stycznia 2016 na 22:46

    Dyrektorem ZSM jest p. Marzena Baranowska, nei Barańska 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version