Lokalne

[ZDJĘCIA i FILM] Pamiętali o tragedii promu „Jan Heweliusz”

Opublikowano

w dniu

Poczty sztandarowe, marynarze, uczniowie, przedstawiciele władzy samorządowej i armatora. W czwartek w samo południe, przy dźwięku okrętowych syren odbyły się uroczystości pamięci ofiar katastrofy MF „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło 55 osób.

– Był to jego ostatni rejs – ze Świnoujścia do nieba. Biegniemy myślą na brzeg Morza Bałtyckiego, spoglądamy w przeszłości i wspominając tragedię ludzi, którzy pozostali na zawsze w głębinach morskich, ale nie możemy pominąć tych, których tragedia dotknęła tracąc bliskich, ogarniając modlitwą tych, którzy przeżyli – mówił ksiądz Piotr Superlak z parafii pw. Gwiazdy Morza.

Przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem, delegacje Dowództwa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, przedsiębiorstw gospodarki morskiej, służb mundurowych, instytucji i organizacji pozarządowych oraz młodzież świnoujskich szkół złożyły kwiaty i wieńce pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” oraz pod tablicą upamiętniająca tragedię „Jana Heweliusza”.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version