Lokalne

Poznaj port z portalem swinoujskie.info i Kronikami Portowymi

Opublikowano

w dniu

Mieszkamy w wyjątkowym miejscu! W pięknych okolicznościach przyrody, kurorcie na 44 wyspach i wielkim porcie, z którego codziennie wypływają i przypływają majestatyczne promy. O ile z okoliczności przyrody nauczyliśmy się korzystać- spacer brzegiem morza, rower, a nawet kajak jest z roku na rok coraz popularniejszą forma rekreacji, o tyle port dużej części mieszkańców kojarzy się… z hałasem, brzydkim zapachem i „upierdliwymi” promami/

A przecież port i Kanał Piastowski, to piękne, majestatyczne promy, statki i okręty wojenne. Mamy wyjątkową okazję podziwiać te kolosy niemal na co dzień- wystarczy wyjść na portowy bulwar, albo zatrzymać się na chwilę przy wiatraczku, by przeżyć prawdziwą przygodę. Dlatego od dziś będziemy zachęcać naszych Czytelników do bliższego obcowania z drugim obliczem naszego miasta. Oby te „oblicze” z roku na rok było czystsze, nowocześniejsze i bardziej przyjazne dla mieszkańców i turystów Świnoujścia.

W najbliższych dnia przy portowych nabrzeżach w Świnoujściu zacumują:

m/s Flevoborg

Wejście jednostki 26 stycznia o 15:00 do Nabrzeża Hutników.

Statek wybudowany w 2009 r , długi na 142,8m i szeroki na 17,2m . Ładowność 13000 t . Planowane wyjście z portu Świnoujście 27 stycznia o 18:00.

m/s Lomur

Od 26 Stycznia m/s Lomur wchodzi do Nabrzeża Hutników

Jednostka wybudowana w 2002r, 101 metrów długości i 19 m szerokości. Ładowność 5560 t. Wyjście jednostki tego samego dnia o 19:00 .

 

m/s Solero

Od 26 stycznia m/s Solero do nabrzeża CPN2.

Statek o wielkości 149,95m i szerokości 23,4m, wybudowany w 2009 r. Jest to tankowiec, który może załadować 19992 t różnego rodzaju substancji ( paliw, olejów, chemikaliów).

m/s Foss

Planowanie wejście 27 stycznia o 18:00 do Nabrzeża Górników.

Statek stosunkowo starszy od pozostałych jednostek , rok budowy to 1989 r, 101,7m długości i 17,03m szerokości. Jest to masowiec , który wyładuje u nas ładunki sypkie.(węgiel , miał). Jego nośność ładunkowa to 3728 ton.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version