Lokalne

Ta drużyna harcerska istnieje od 15 lat

Opublikowano

w dniu

Dokładnie 17 marca 2001 r. w Świnoujściu pojawiła się drużyna harcerska, która nazywała się V Świnoujska Drużyna Harcerzy ,,Patria”. Za bohatera obrała Powstańczą Pocztę Polową. Od tego momentu minęło 15 lat. W działaniach jednostki znalazły się między innymi: kilkakrotne udział w rajdach na poziomie województwa i całej Polski. Z ważniejszych wydarzeń w pracy drużyny stało się wzięcie udziału w obchodach pogrzebu Ojca Świętego w 2005 roku w Rzymie. Przez te wszystkie lata przez drużynę przeszło bardzo wielu młodych ludzi, którym przygoda harcerską
dostarczyła niezapomnianych przygód i pomogła wejść w dorosłe życie.
„Patria” działa nieprzerwanie i bardzo aktywnie. Bierze udział co roku w obozie letnim i w zimowisku, w uroczystościach kościelnych i państwowych – takich jak: 60-lecie i 70-lecie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ostatni weekend odbył się biwak urodzinowy w Przylepie koło Szczecina. Podczas wyjazdu poznawaliśmy historię drużyny, obyły się świecowiska, różne gry i zabawy. Nie obyło się bez upominków od zaproszonych gości, słodkości upieczonych przez harcerzy z drużyny. Mamy wielką nadzieję, że za kolejne 15 lat spotkamy się w tym samym , a może i liczniejszym gronie, na 30-leciu „Patrii”.

Warto dodać, że opisywane wydarzenie jest jednym z kilku przedsięwzięć zaplanowanych na 70-lecie Harcerstwa w Szkole Podstawowej nr 1. Zapraszamy wszystkich państwa, do wspólnego przeżywania przedsięwzięcia.

Bardzo liczymy na relacje słowne, notatki, pamiętniki, zdjęcia, które mogą znajdować się w domach, jako pamiątki własne lub po babciach, dziadkach, ciociach, wujkach. Za wszelką życzliwość i pamiątki, zdjęcia relacje będziemy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy. Tel. Kontaktowy: sekretariat szkoły: 91 321 40 19, 698 038 881, E-mail: sp1.swinoujscie@gmail.com Zapraszamy również do naszej szkoły osobiście na ul. Narutowicza 10.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version