Lokalne

Żeglarstwo łączy pokolenia. Spróbuj swoich sił

Opublikowano

w dniu

W bieżącym roku Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica” o/Świnoujście obchodzi 40-lecie swojej działalności. Od początku istnienia, jako stowarzyszenie kultury fizycznej, klub prowadził szeroką działalność kulturalną, szkoleniową, turystyczną, sportową i promującą żeglarstwo. Nie inaczej będzie w zbliżającym się sezonie żeglarskim. Oprócz uroczystości związanych z celebrowaniem rocznicy, zaplanowaliśmy szereg zwykłych działań jak: kursy żeglarskie i motorowodne, szkolenia SRC, udział w regatach czy turystyczno-szkoleniowych rejsach morskich. Szczególną uwagę poświęciliśmy jednak ofercie, jaką kierujemy do przyszłych żeglarzy i mamy nadzieję także potencjalnych nowych klubowiczów.

W ubiegłym roku wszystkie siły członkowie Kotwicy skierowali na realizację działań zaadresowanych do młodzieży i chociaż efekty były bardzo zadowalające wiemy, że zmiany są zawsze bodźcem do rozwoju stowarzyszenia. Program Morskiego Wychowania Młodzieży będzie oczywiście kontynuowany i wszystkich chętnych zapraszamy do klubu, szczególnie gorąco gimnazjalistów począwszy już od I klasy. Dla nich mamy specjalny system zajęć, po których przed zdaniem matury w szkole średniej będą mogli posiadać już patent jachtowego sternika morskiego, a to bardzo poważne uprawnienia.

Nową, specjalną ofertą na nadchodzący sezon będzie program „Żeglarstwo łączy pokolenia”. W historii klubu w rejsach brały często udział osoby w wieku od kilku do około dziewięćdziesięciu lat. Oczywiście składy załóg były różne w różnych wyprawach, ale cechą charakterystyczną ich wszystkich było to, że niezależnie od płci, wykształcenia, zawodu, zajmowanego stanowiska czy klasy, do której uczęszcza żeglarz, wszyscy znajdowali wspólną płaszczyznę porozumienia. Konwersacje na partnerskich zasadach, wspólne prowadzenie jachtu, wykonywanie podstawowych czynności związanych z utrzymaniem jednostki i załogi w dobrej kondycji powodują, że pomiędzy grupą wytwarzają się szczególne relacje. W opinii znakomitej większości uczestników są to przyjemne i niepowtarzalne chwile, których nie da się potem powtórzyć na lądzie. Chcemy, aby ten klimat mogły poczuć osoby, które do tej pory nie miały takiej okazji.

Już od marca zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzin w piątki o 1630 na przystani klubowej. W ramach tego nowego programu powitamy serdecznie młodzież lub dzieci wraz z opiekunami pełnoletnimi. W takim wypadku nie będzie konieczności wstępowania w klubowe struktury. Takie pary lub grupki będą naszymi gośćmi w umówionych indywidualnie terminach. I zależnie od chęci będą mogły obserwować prace klubowe, lub się do nich przyłączyć, przyrządzić coś na grillu, porozmawiać z żeglarzami, umówić się na rejs i wziąć w nim udział. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości przekonacie się, że żeglarstwo jest bardzo interesujące, wymaga dużej wiedzy i odpowiedzialnej pracy, ale też daje mnóstwo zadowolenia. Pozwala przenieść się do nieco innej rzeczywistości, tutaj nawet czas płynie w zupełnie innym tempie.

JKMW Kotwica o/Świnoujście

Jan Walczak

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version