Lokalne

[AUDIO] Co czeka Camping Relax? Modernizacja – zapowiada prezydent

Opublikowano

w dniu

Rozebrać domki letniskowe, których stan pozostawia wiele do życzenia i zamiast nich zwiększyć liczbę miejsc postojowych dla kamperów. Prezydent miasta przygląda się w jaki sposób podnieść jakość obsługi turystów w Świnoujściu. Podkreśla, że pole namiotowe i camping powinien funkcjonować w tym miejscu tak długo jak jest zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Ośrodek Kempingowy „Relax” to jedyny kemping na wyspach. Obejmuje powierzchnię 3,2 ha. Położony jest w dzielnicy uzdrowiskowej miasta, w odległości 200 m od promenady i morza. Ośrodek jest zdobywcą wielu branżowych konkursów.

– Kiedyś relaks to ośrodek kempingowy i pole namiotowe. Kiedy likwidowaliśmy część tego terenu i przeznaczaliśmy pod budowę nowych obiektów, mówiłem, że pole namiotowe można przenieść na pole campingowe. Życie pokazało, że rzeczywiście można. Każdy kto przyjeżdża do Świnoujścia z namiotem ma możliwość jego rozstawienia w dzielnicy nadmorskiej – mówi Janusz Żmurkiewicz.

Na polu campingowym funkcjonują domki. Chociaż stale konserwowane, ich stan nie spełnia już nowoczesnych standardów. Przed miastem decyzja o zainwestowaniu w nowe. Prezydent ma jednak inny pomysł, aby nieco zmodernizować dzisiejszy „Relax”.

Standard campingów jest zły i należałoby się zastanowić, aby kosztem ilości przejść w jakość. Zmniejszyć ilość kempingów starych i zainwestować w te pozostało i zaproponować wyższy standard. Pozostałą działkę zagospodarować pod kątem coraz większej ilości kamperów które przyjeżdżają do nas – uważa prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Prezydent na koniec rozmowy podkreślił, że nie jest zwolennikiem likwidacji pola camingowego w tym miejscu. Ucinając tym samym spekulacje o możliwości sprzedaży tego terenu i przeniesieni pola w inne miejsce.

1 Komentarz

  1. ⎝⎧⎝⎞⎫⎨⎬⎧⎛⎠⎫⎠ temu

    20 marca 2016 na 18:09

    ☭CCCP wziął się teraz za likwidację „Relax’u”

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version