Lokalne

Wspaniały sukces siatkarzy Maratonu-LNG Świnoujście

Opublikowano

w dniu

W dniach 17-20 marca w Świnoujściu odbywał się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów. Nasi siatkarze wykonali plan w 100 procentach i zwyciężyli wszystkie cztery mecze zdobywając 1 miejsce i awansowali do Półfinału Mistrzostw Polski (najlepsza 16-tka w Polsce). Dzięki temu będziemy rozstawieni w losowaniu, które odbędzie się w środę.

Świnoujscy siatkarze po kolei rozprawili się z takimi zespołami jak: GSZS Gorzów Wlkp. wygrywając 3:0(13,14,17), w piątek po niespodziewanie emocjonującym meczu wygrali 3:2( 17,-21,18,-20,8) z Kangurem Nowy Tomyśl. Następnie w sobotni wieczór odnieśliśmy gładkie zwycięstwo 3:0 (17,21,14) nad Stoczniowcem Gdańsk. Przy pełnych trybunach kibiców i głośnym dopingu w meczu o 1 miejsce pokonaliśmy 3:1( 17,-20,21,19) Chemika Bydgoszcz. Trenerzy Dobek Krzysztof i Kulikowski Artur podsumowując w/w Turniej powiedzieli, że chłopcy wykonali naprawdę dobrą robotę, szczególnie w dwóch meczach, z Kangurem Nowy Tomyśl i utytułowanym Chemikiem Bydgoszcz ( Mistrz Polski z Gimazjady 2015). Młodzi siatkarze Maratonu-LNG pokazali też, że nawet w trudnych momentach walczą do końca i tworzą bardzo zgrany zespół, który nie pęka w trudnych chwilach. Dodatkowo tak pewna wygrana z zespołem z Bydgoszczy buduje morale zespołu i teraz wydaje się, że naszych siatkarzy już nic nie zatrzyma w walce o awans do Finału Mistrzostw Polski Kadetów, a tam sięgniemy po upragniony medal. Szczególne podziękowania przesyłamy kibicom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę i ponieśli siatkarzy Maratonu-LNG Świnoujście do zwycięstw.

Kolejność końcowa 1/4 Finału Mistrzostw Polski Kadetów:

1.Maraton-LNG Świnoujście

2.Chemik Bydgoszcz
3.Kangur Nowy Tomyśl

  1. Stoczniowiec Gdańsk

5.GSZS Gorzów Wlkp.
6. Stocznia Darłowo

Nagrody indywidualne dostali Nasi trzej siatkarze: MVP-Kruk Miłosz, Najlepszy Atakujący- Szmigiel Mateusz i najlepszy Libero- Belchnerowski Bartosz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version