Lokalne

Emilbus, Jomsborg, Express InterCity, TLK i inni przewoźnicy bez zniżek?

Opublikowano

w dniu

Od przyszłego roku mogą zniknąć wysokie zniżki na przejazdy pociągami i autokarami dla osób niepełnosprawnych, uczniów i studentów! Z dniem 1 stycznia 2017 roku mają wejść w życie przepisy znowelizowanej ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, które likwidują ulgi – donoszą ogólnopolskie media.

Obecne przepisy przewidują wypłatę rekompensat przewoźnikom, którzy zgłoszą fakt udzielania przez nich zniżek pasażerom z grupy uprzywilejowanej. Po wejściu w życie znowelizowanej ustawy zniżki na przejazdy będą obowiązywać wyłącznie w autobusach o charakterze użyteczności publicznej. Oznacza to że prywatni przewoźnicy będą mogli ustalać ceny biletów na zasadach komercyjnych.

Zniżki nadal będą obowiązywać w komunikacji miejskiej, bo organizacja takiego transportu jest obowiązkowa. Ulgi na dotychczasowych zasadach zachowają senatorowie i posłowie RP.

W efekcie coraz większego zainteresowania mediów Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało wczoraj że jest „przeciwne zniesieniu ulg w transporcie zbiorowym” gdyż jest to wynikiem prac z 2010 roku kiedy poprzedni sejm przyjął ustawę dotyczącą m.in. obowiązywania ulg na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego. Senat przygotowuje obecnie projekt przesuwający wejście w życie uchwały na 1 styczeń 2018 roku.

1 Komentarz

  1. Niepełnosprawna temu

    27 kwietnia 2016 na 09:56

    Zabierzcie niepełnosprawnym, bo oni tacy bogaci (brutto 880 zl), a posłowie tacy biedni 🙁 ( 5.000zl netto). Żal.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version