Lokalne

Baw się razem z marynarzami! Będzie można zobaczyć okręty i nie tylko

Opublikowano

w dniu

Jak co roku, w ostatnią niedzielę czerwca Marynarka Wojenna obchodzi swoje święto. Z tej okazji, w piątek 24 czerwca, w jednostkach zorganizowano uroczyste zbiórki. W sobotę i niedzielę zaplanowano świąteczne uroczystości oraz pokazy sprzętu Marynarki Wojennej.

Uroczystości związane ze świętem Marynarki Wojennej rozpoczęto w Porcie Wojennym w Świnoujściu w piątek 24 czerwca. Na uroczystych zbiórkach odczytano rozkazy okolicznościowe. Przypomniano na nich rodowód święta, historię MW oraz wręczono wyróżnienia.  Pod pomnikiem przy Muzeum Rybołówstwa delegacja flotylli na czele z jej dowódcą komandorem Krzysztofem ZDONKIEM złożyła kwiaty i wieńce tym, którzy nie powrócili z morza.

W sobotę, 25 czerwca, podczas trwających w Świnoujściu „Dni Morza”, zobaczyć i zwiedzić można będzie okręt transportowo – minowy ORP „TORUŃ” oraz trałowiec ORP „NECKO” z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Okręty będą zacumowane przy nabrzeżu w Basenie Północnym (port jachtowy) i udostępnione do zwiedzania w godzinach od 9.30 do 20.00 (z przerwami godzinnymi o 12.00 i 18.00). Na terenie portu jachtowego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” w godz. 11.00-15.00,  odbędzie się pokaz sprzętu Grupy Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców oraz Wojskowej Straży Pożarnej Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu. Będzie można spróbować też prawdziwej, marynarskiej grochówki.

W niedzielę, 26 czerwca, na okrętach stacjonujących w świnoujskim Porcie Wojennym podniesiona zostanie wielka gala banderowa. O zachodzie słońca zmieni ją gala świetlna. Ponad to w godzinach  od 9.30 do 20.00 (z przerwami godzinnymi o 12.00 i 18.00) zobaczyć i zwiedzić można będzie okręt transportowo – minowy ORP „TORUŃ” oraz trałowiec ORP „NECKO” z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Okręty będą zacumowane przy nabrzeżu Władysława IV (na wysokości Kapitanatu Portu). O godzinie 16.00 w Muszli Koncertowej przy promenadzie odbędzie się występ zespołów i solistów Klubu 8.FOW, zespołu „Majtki Bosmana” oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version