Lokalne

Projekt edukacyjny: „Wspólnie przezwyciężamy trudności”

Opublikowano

w dniu

Dzięki środkom finansowym otrzymanym z FWIL mogliśmy zakupić do świetlicy szkolnej program edukacyjny do diagnozy i terapii dysleksji rozwojowej i dyskalkulii wśród uczniów gimnazjum. Program jest realnym wsparciem dla nauczycieli , którzy odpowiedzialni są za rozpoznanie potrzeb ucznia z trudnościami w nauce, a następnie udzielanie mu właściwego wsparcia. Nauczyciel ma do dyspozycji zarówno program multimedialny jak i karty pracy dla ucznia, dzięki czemu może korzystać z różnych ciekawych metod pracy.

Zakupiliśmy również programy Strategia Bezpieczeństwa –” Przemoc i agresja” oraz „Problemy emocjonalne nastolatków”- moduł obejmuje kompleksowo zagadnienia związane z przeciwdziałaniem przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej, czy ekonomicznej, uwzględniając zarówno mechanizmy jej powstawania, jak i metody rozładowywania napięć. Program opiera się na behawioralnych metodach uczenia strategii zachowania, takich jak: asertywność, trening zastępowania zachowań agresywnych, czy porozumienie bez przemocy.

Nauczyciel świetlicy wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadził pierwsze pilotażowe zajęcia z podopiecznymi Środowiskowego Ogniska Wychowawczego z wykorzystaniem kart pracy. W roku szkolnym 2016/2017 z zajęć z wykorzystaniem nowych programów edukacyjnych korzystać będą wszyscy nasi uczniowie z trudnościami edukacyjnymi i problemami emocjonalnymi.

Gimnazjum Publiczne nr 3

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version