Jacht Klub Kamień Pomorski triumfuje w Świnoujściu!

Załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi wygrała drugą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej czyli Klubowych Mistrzostw Polski PZZ . Regaty odbyły się w dniach 25-26.06.2016 w Świnoujściu na Zatoce Pomorskiej.

Na starcie stanęło 12 zespołów z klubów z całej Polski, w tym wielu utytułowanych zawodników jak Zbroja, Stańczyk czy Szymik. To między nimi miała rozegrać się walka o zwycięstwo w 2 eliminacji Klubowych Mistrzostw Polski i objęcie prowadzenia w tabeli ligi.

Od pierwszego biegu zdecydowanie najlepiej radził sobie zespół Amica JK Kamień Pomorski pod wodzą znanego regat meczowych Patryka Zbroi który wygrał 4 wyścigi. Równie dobrze żeglowały zespoły DTP PMT Szczecin Szymona Szymika oraz niespodziewanie dobry początek zanotowały załogi HRM JKW Poznań (Piotr Harasimowicz) i KZ Sztorm Warszawa (Szymon Jabłkowski). W końcówce jednak dobry rytm odzyskał faworyt i lider klasyfikacji generalnej Marek Stańczyk z Rainmaker MBSW Giżycko awansując z wyścigu na wyścig tak aby finalnie zakończyć regaty na 3 miejscu. Doskonałym finiszem popisała się również młoda załoga AWF Katowice z Wiktorem Kobryniem za sterem, która wygrywając ostatni wyścig awansowała na wysokie 6 miejsce. Zważywszy na fakt że w pierwszych majowych regatach zakończyli regaty na 13 miejscu, awans jest sensacyjny.

Słabszy występ zaliczyły załogi z Yacht Klub Sopot (obrońcy tytułu z sezonu 2015) oraz Dżygit z Białegostoku, które w poprzednich regatach zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce !