Lokalne

Dziś na sesji. Prezydent i radni podziękowali dyrektorom

Opublikowano

w dniu

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Świnoujście, zanim radni przystąpili do obrad, Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz oraz Przewodnicząca Rady Joanna Agatowska w imieniu samorządu podziękowali za dotychczasową pracę ustępującym dyrektorom miejskich instytucji: Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Komunikacja Autobusowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Adam Makieła był dyrektorem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji od 2002 roku. Wcześniej pracował w Urzędzie Miasta Świnoujście oraz w Marynarce Wojennej. Jest wieloletnim działaczem stowarzyszenia Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe.

W roku 2015 ogólnopolska kapituła konkursu zrzeszająca Regionalne Stowarzyszenia Wodociągowe przyznała Adamowi Makieła branżową nagrodę „Wodoskara”, za całokształt działalności na rzecz środowiska wodociągowego.

Kazimierz Reimus od 2005 roku był dyrektorem Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu. Wcześniej pracował między innymi w Urzędzie Miasta Świnoujście, Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Transportowo-Remontowym „Transmor” i Morskiej Stoczni Remontowej. Z powodu choroby pan Kazimierz nie mógł wziąć udział w uroczystości.

Bogusław Mędrek od 2007 roku pełnił funkcję najpierw dyrektora Gimnazjum Publicznego nr 1, a po przekształceniu Zespołu Szkół Publicznych, w którego skład wchodzi Gimnazjum Publiczne nr 1 im Olimpijczyków Polskich oraz Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego. Doprowadził do finału działania związane z uroczystym nadaniem gimnazjum imienia Olimpijczyków Polskich oraz pozyskaniem sztandaru.

Za sukcesy w dziedzinie edukacji, wybitne osiągnięcia sportowe uczniów LO Mistrzostwa Sportowego, zaangażowanie w projekty unijne i współpracę międzynarodową, Gimnazjum Publiczne nr 1 otrzymało w 2008 roku nominację do nagrody Prezydenta Miasta Świnoujścia „Tryton”.

Mariusz Fryska przez 11 lat kierował Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Pod jego kierownictwem ośrodek otrzymał wiele wyróżnień między innymi: 11 razy Błękitną Flagę dla kąpieliska i 8 razy dla portu jachtowego, Mister Camping dla kempingu „Relax”. Świnoujskie kąpielisko zdobywało też nagrody w rankingach kurortów położonych nad Bałtykiem. Świnoujska marina znalazła się w wąskim gronie laureatów IX edycji Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu za rok 2012, do którego kandydatów zgłaszają sami żeglarze. Od 2009 roku na strzeżonej plaży działa jedno z najnowocześniejszych na polskim wybrzeżu – Centrum Koordynacyjne Ratowników – obiekt dysponuje profesjonalnym zapleczem medycznym, socjalnym i magazynowym. Związek Wojewódzki WOPR w Szczecinie trzykrotnie z rzędu uznał nasze kąpielisko morskie za najlepsze w województwie zachodniopomorskim.

Na podst. info Biuro RM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version