Lokalne

Cyganie z Rumunii tranzytem przez Polskę

Opublikowano

w dniu

Rumuńscy Cyganie trudnią się w Szwecji żebractwem. Punktem przystankowym na trasie do Skandynawii jest Świnoujście. To stąd płyną promem do kraju docelowego. Często można ich spotkać śpiących na trawniku przy ul. Skandynawskie. Chociaż trudno w to uwierzyć i można ich pomylić z uchodźcami, to jednak są to obywatele kraju członkowskiego UE, którzy tak jak Polacy mogą podróżować bez jakichkolwiek zezwoleń na pobyt czy pracę.

Rumuni często pokonują kilka tysięcy kilometrów stłoczeni w ciasnych busach. Jadą do Szwecji licząc na łatwy zarobek. Przyjeżdżają do Skandynawii jako turyści i obywatele państwa członkowskiego UE, a następnie żyją w namiotach czy samochodach trudniąc się głównie żebractwem.

Wstydliwy problem dostrzega rząd w Bukareszcie. W ostatnim czasie powstały programy pomocowe dla osób żebrzących w Skandynawii. Po powrocie mogą liczyć na programy pomocowe w Rumunii.

1 Komentarz

 1. ?????????????? temu

  10 lipca 2016 na 16:48

  Dla mnie, to Oni mogą podróżować stłoczenie nawet w szambiarce,
  i spać w studzienkach kanalizacyjnych i na wysypisku śmieci przy Przytorze.
  Byle tylko, żeby nie zapuszczali się do centrum.

 2. diii temu

  9 lipca 2016 na 20:39

  rumunie czy cygani to jest problem, jedni i drudzy nie pójdą do pracy tylko żebractwo i złodziejstwo żaden nie pracuje w mieście ale cygani chodzą ubrani jak by zarabiali bóg wie ile , czy maja przyzwolenie na kradzieże itp z jakiej paki jakiś socjal im się należy upośledzeni są czy jak nie pracują legalnie niech legalnie opuszcza kraj a jak czuje się polakiem do do roboty nie zapieprza migiem

 3. lobo temu

  9 lipca 2016 na 17:57

  za ekspertyzę powinien zapłacić „łysy nurek”

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version