Lokalne

Wołoszański odkrywał tajemnice

Opublikowano

w dniu

Podziemne Miasto, Fort Gerharda, Bateria Mielin, basen ubootów i ośrodek w Peenemunde. Bogusław Wołoszański i jego ekipa przez kilka dni realizowała na 44 wyspach materiał filmowy do nowej serii „Tajnej historii XX wieku”.

Telewizja Polsat od jesieni 2012 roku przez trzy kolejne sezony pokazywała ”Skarby III Rzeszy” Bogusława Wołoszańskiego. Wiosną 2014 roku kanał emitował inny jego cykl – „Tajna historia XX wieku”. Następnie Wołoszański nawiązał współpracę z Telewizją Polską i National Geographic Channel: w 2015 roku TVP Historia nadawał „Przewodnik historyczny Bogusława Wołoszańskiego”, a TVP 1 i National Geographic Channel „Sensacje XX wieku”. Warto przypomnieć, że w wyżej wymienionych produkcjach Świnoujście pojawiało się kilka razy.

Teraz Bogusław Wołoszański pracuje nad nowymi odcinkami programu „Tajna historia XX wieku” dla Polsatu. Aż dwa odcinki nowej serii (12 odcinków) będą dotyczyć wojennych tajemnic naszych wysp!

– Świnoujście jest miejscem wyjątkowych ludzi i fascynującej historii- mówi Wołoszański.- Przyjeżdżam tu z olbrzymią przyjemnością, także dlatego, że mam w tym mieście kilku przyjaciół, którzy bardzo pomagają nam w naszej pracy.

Kilkuosobowa ekipa, mimo niesprzyjającej pogody odwiedziła między innymi Podziemne Miasto, Fort Gerharda, basen ubootów z którymi są związane z sensacyjne historie II wojny światowej i lat 50-tych XX wieku. Jedynym miejscem, w którym nie udało się zrealizować zdjęć, był wrak alianckiego bombowca, który zalega w jednym z jezior na Uznamie. Niemiecki właściciel jeziora nie wyraził zgody na wpłynięcie na jezioro.

Warto dodać, że w realizacji programu uczestniczył zastępca prezydenta Paweł Sujka, który zrobił wszystko, by ułatwić ekipie poruszanie się po wyspach i zajął się szeroko pojętą logistyką. Pomogli też mieszkańcy miasta – np. użyczając łódź, którą ekipa przemieszczała się po starej Świnie.

Zamieszka w Świnoujściu… pod warunkiem, że nie będzie portu kontenerowego

Bogusław Wołoszański nie ukrywa, że poważnie myśli o przeprowadzce do Świnoujścia. Według niego kurort to wymarzone miejsce do mieszkania. Pod jednym wszak warunkiem – że nie będzie się dalej uprzemysławiać. – Jeżeli powstanie tutaj port kontenerowy zrezygnuję z tego pomysłu! Największym atutem jest na wyspach ta piękna przyroda. Cisza. Kurort!- mówił podczas spotkania z miłośnikami historii w Podziemnym Mieście.

Pierwszy premierowy odcinek nowego serialu zostanie wyemitowany 2 października na antenie Polsatu.

Mecenasem Podziemnego Miasta- Baterii Vineta jest spółka Polskie LNG S.A.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version