Lokalne

Zielona inicjatywa mieszkańców. „Chrońmy plażę, wydmy i lasy”

Opublikowano

w dniu

Od placu z kontenerami – wolą las. Zamiast kolejnych apartamentowców – wydmy i piasek. Uważają, że środowisko w Świnoujściu powinno być pod specjalnym nadzorem i troską. Chcą chronić czyste nadmorskie plaże, zielone okolice, czyste powietrze, glebę i wodę przed industrializacją. Nie są przeciwnikami rozwoju miasta, lecz chcą stać nas straży środowiska i wyboru takich wariantów postępu, aby jak najmniej ingerowały w środowisko naturalne.  Dlatego założyli stowarzyszenie „Zielone Wyspy”. Teraz zapraszają do siebie świnoujścian o podobnym spojrzeniu na rozwój miasta.

– Zapraszamy wszystkich sympatyków , którym nie jest obojętna przyszłość naszej przyrody. Chrońmy nasze czyste nadmorskie plaże, zielone okolice, czyste powietrze, glebę i wodę! Będą nam za to wdzięczne przez następne pokolenia – informuje Michał Faligowski.

„Zielone Wyspy” to inicjatywa społeczna mająca na celu zwrócenie mieszkańcom, tudzież magistratowi, uwagi na potrzebę ochrony środowiska w naszym kurorcie na wyspach.

– Sprawa nie wygląda zbyt dobrze. Na prawobrzeżu smród soi i mazutu, coraz większy hałas ciężarówek i niebezpieczeństwo przerobienia hektarów lasów i plaży na nikomu niepotrzebny terminal kontenerowy – uważa Michał Faligowski.

Jak tłumaczy, na lewobrzeżu z kolei planuje się wycięcie lasu pomiędzy ulicą Uzdrowiskową a plażą.

– Naszym atutem są piękne plaże, czyste powietrze i cisza. Z tego powodu przyjeżdżają do nas tysiące turystów, którzy dają nam pracę. Jak zabetonujemy plażę i wydmy, w pobliżu powstanie śmierdzący i hałaśliwy port, a do miasta nie będzie można się dopchać ze względu na setki ciężarówek blokujących drogę, to nikt nie będzie chciał tutaj przyjechać – uważa członek stowarzyszenia.
Osoby, którym bliska jest opisywana idea, mogą kontaktować się telefonicznie 572 – 432 – 745 lub za pomocą e-maila: zielonewyspy@gmail.com.

12 Comments

 1. fungia temu

  27 stycznia 2017 na 19:22

 2. Arek W. temu

  24 grudnia 2016 na 16:24

  Taak, miasto ma się nie rozwijać, a najlepiej wrócić do średniowiecza. Wtedy to było dużo świeżego powietrza, głód, chłód, ubóstwo i choroby.

  • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

   28 stycznia 2017 na 09:33

   Beton, to nie rozwój, ale skąd taka ameba może to wiedzieć.

 3. Margherita temu

  23 grudnia 2016 na 23:21

  Do anonima:” A niech otwierają, więcej miejsc pracy będzie”
  Trochę rusz głową!!! Jeśli otworzą….turyści przestaną przyjeżdżać i wiele miejsc pracy zostanie zlikwidowanych, bo kurorty i hotele będą „świeciły pustkami”

 4. Prawobrzeże temu

  23 grudnia 2016 na 08:37

  Brawo!!! Miło nam słyszeć, że kolejni mieszkańcy dostrzegają problem zabetonowywania tego miasta.
  Pozdrawiam
  Stowarzyszenie Prawobrzeża

 5. Anonim temu

  23 grudnia 2016 na 06:18

  A niech otwierają, więcej miejsc pracy będzie 🙂

  • Margherita temu

   23 grudnia 2016 na 23:16

   Trochę rusz głową…Jak otworzą… turyści przestaną przyjeżdżać i wiele miejsc pracy zostanie zlikwidowanych.

   • Anonim temu

    24 grudnia 2016 na 10:58

    Ja się turystyką nie zajmuje, więc mi to rybka Margherita ;)Tak więc to TY rusz głową, nie wszystko się obraca w okół turystyce 🙂

  • Margherita temu

   27 grudnia 2016 na 19:09

   Do Anonima”A niech otwierają, więcej miejsc pracy będzie” Rusz głową. Jak otworzą…to miejsc pracy nie będzie. Zamkną kurorty i hotele bo turyści przestaną przyjeżdżać.

 6. mieszkaniec Warszowa temu

  22 grudnia 2016 na 21:08

  od kontenerowego terminala wara !

 7. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

  22 grudnia 2016 na 12:58

  Za późno!!!
  Żmurkiewicz już wszystko sprzedał, a drewnem już się dawno podzieliły te tłuki.

 8. Kuracjusz temu

  22 grudnia 2016 na 09:39

  Jeżeli tak się to potoczy to nie wiem czy w przyszłości warto będzie przyjeżdżać do TEGO JESZCZE PIĘKNEGO MIASTA Jestem za tym aby zaprzestać wycinki drzew przyjeżdza sie tu miedzy innnymi dla nich jak sobie to wyobrażacie przyszłość Beton i morze a gdzie będzie ładowanie akumulatorów życiowych Tak jak teraz jesteście na PIERWSZYM MIEJSCU W RANKINGU PIĘKNA I ATRAKCYJNOŚCI to się szybko zmieni Przeraziła mnie farba na drzewach zaznaczonych do wycinki Ja jako kuracjusz jak dalej się to potoczy to się BARDZO A TO BARDZO SIĘ ZASTANOWIĘ TU PRZYJEŻDZAC WYPOCZYWAĆ W BETONIE BEZ ŚWIEŻEGO ŚWIEŻEGO POWIETRZA I płacić za to to chyba coś nie tak popieram ta inicjatywę a przyszłe pokolenie beda nam za to wdzięczne

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version