Lokalne

Mieszkańcy wstrzymali oddech! Czy będą pieniądze na tunel?

Opublikowano

w dniu

Do końca roku miała zapaść decyzja o finansowaniu budowy tunelu pod Świną. Dzisiejszy piątek jest ostatnim dniem roboczym 2016 roku. Czy mieszkańcy dziś poznają ważną dla nich decyzję?

Zakończyło się postępowanie konkursowe  w Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). To ta instytucja oceniała projekt złożony przez Świnoujście na dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. 85 proc. wartości tunelu miałoby pochodzić z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

– Postępowanie konkursowe zakończyło się. Dokumenty zostały przesłane do ministerstwa. To formalnie ma 30 dni na podjęcie decyzji i podanie jej do wiadomości. W magistracie czekamy na ważną dla nas informację tak samo jak wszyscy mieszkańcy – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

W kwietniu br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę tunelu, który połączy wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. W lipcu wpłynęło do Dyrekcji 14 wniosków w tej sprawie.

1 Komentarz

 1. . temu

  31 grudnia 2016 na 10:52

  most

 2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

  30 grudnia 2016 na 11:51

  Ja nie wstrzymałem oddechu.
  Precz z tunelem!!!
  Tunel jest dla frajerów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version