Lokalne

Zimowe ferie? Przede wszystkim bezpieczne!

Opublikowano

w dniu

„Jak bezpiecznie spędzić ferie?” – to temat spotkań policjantów i przedstawiciela Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z dziećmi i młodzieżą spędzającą ferie w Świnoujściu. Podczas pogadanek prelegenci omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw i spędzania wolnego czasu. Działania te mają na celu uświadamianie o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

Mija pierwszy tydzień zimowych ferii uczniów z innych województw. Choć w Świnoujściu zimowe ferie rozpoczną się dopiero 13 lutego, policjanci realizujący zagadnienia profilaktyki społecznej już włączyli się w działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne ferie 2017”.

Do świnoujskiego kurortu przyjechały dzieci i młodzież z województwa wielkopolskiego, by tu spędzić wolny od nauki czas. Wczoraj policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odwiedziły hotel „Trzy wyspy” przy ulicy Cieszkowskiego. W spotkaniu wzięło udział 40 młodych uczestników zimowego wypoczynku. Celem takich spotkań jest ostrzeganie przed zagrozeniami i dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych podczas trwania ferii.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję przypomnienia zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie zimowego wypoczynku. Dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie spędzać wolny czas, jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi, jak unikać zagrożeń w Internecie, a także jak być asertywnym w przypadku zaproponowania zażycia narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy papierosów. Spotkania te mają na celu uświadamianie młodym ludziom o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

Policjanci wspólnie z przedstawicielem Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej będą kontynuować spotkania z innymi grupami młodzieży spędzającymi zimowy wypoczynek w Świnoujściu. Prelegenci, nie zapominając także o najmłodszych, którzy nigdzie nie wyjechali na ferie i będą spędzać wolny czas w mieście, odwiedzą w najbliższym czasie świetlice środowiskowe.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version