Lokalne

Możesz pomóc tym dzieciom. Wystarczy przekazać 1% podatku

Opublikowano

w dniu

Choroba ich dzieci spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Rodzice małych świnoujścian najpierw dawali sobie radę sami. Później musieli przełamać wstyd i poprosić o pomoc innych. Miłość do dzieci jest tak wielka, że chcą, aby odzyskiwały sprawność, zdrowie, a często życie. Zaczął się nowy rok 2017, czyli czas rozliczeń podatkowych. Pieniądze z 1 proc. podatku na organizacje mogą pomóc najmłodszym świnoujścianom potrzebującym pomocy.

Emilia Czupryńska urodziła się z całkowitą głuchotą i wadą błędnika. Przeszła operację wszczepienia implantu słuchowego. Dużo ćwiczy, ale wada błędnika bardzo jej  to utrudnia. Codziennie zmaga się też z porażeniem nerwu twarzowego. Dziewczynka wymaga stałej rehabilitacji, zarówno logopedycznej jak i ruchowej.

Jeśli chcesz przekazać Emilce swój 1% podatku w druku PIT w rubryce: „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1%” – wpisz numer KRS: 0000270809. Aby pieniążki trafiły do Emilki w rubryce „cel szczegółowy 1%” należy wpisać: „Czupryńska, 5709”.

Alexander Świerczyński jest radosnym i uśmiechniętym dzieckiem, chociaż nie rozwija się tak jak jego rówieśnicy. Zmaga się z ciężką chorobą. Jest to holoprosencefalia, małogłowie oraz padaczka. Koszty leczenia, rehabilitacji oraz sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego są ogromne. Aby mógł być w przyszłości samodzielny i dorównać  rówieśnikom, potrzebne są pieniądze.

Aby przekazać 1 % podatku Alexandrowi, wpisz w rozliczeniu PIT numer KRS Fundacji „Serca dla Maluszka” 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „Alexander Świerczyński ”.

Kamil Rokosz 12 lat temu został potrącony przez samochód. Mama Kamila pamięta ten dzień bardzo dokładnie. To wówczas sądziła, że świat zawalił jej się na głowę. Stwierdzono u niego ciężki uraz czaszkowo-mózgowy. Dzięki ciężkiej rehabilitacji chłopak robi postępy. Kamil jest podopiecznym Fundacji Zdążyć z Pomocą, FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

Jeśli chcesz przekazać Kamilowi swój 1% podatku w druku PIT w rubryce: „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1%” – wpisz numer KRS: 0000037904. Aby pieniążki trafiły do Kamila w rubryce „cel szczegółowy 1%” należy wpisać: „2198 ROKOSZ KAMIL”

W tym roku również zbieramy 1% podatku na rehabilitację i leczenie Olka Ordona, chorującego na spastyczne mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. W poprzednim roku dzięki pieniądzom Olek skorzystał z 3 turnusów rehabilitacyjnych oraz miał przeprowadzony zabieg okulistyczny. Przez cały rok uczęszczał na zajęcia hipoterapii. Dla rodziców małego Aleksandra każdy dzień to walka o jego zdrowie. W tym roku powinien przejść m.in. fibrotomię, czyli operację uwalniania przykurczy.

Przekaż 1% podatku Dla Olka. W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 22836 Ordon Aleksander.

Tymoteusz Kosarzycki ma terminalną duplikację chromosomu 13, cierpi na złożony zespół wad wrodzonych. Tylko intensywna i bardzo kosztowna rehabilitacja może pomóc w walce o zdrowie i życie Tymka. Można przekazać 1% podatku, aby miał szansę być sprawnym i choć trochę samodzielnym.

W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS: 0000186434, a w informacjach uzupełniających na cel szczegółowy dopisać: 840/K Tymoteusz Kosarzycki.

Na początku 2015 roku u 5-letniej Marysi Waś zdiagnozowano rzadkiego guza mózgu – wyściółczaka. Marysia przeszła już dwie ciężkie operacje usunięcia guzów i przygotowania do następnego zabiegu, gdyż choroba postępuje. Dwa kolejne guzy rosną w bardzo szybkim tempie.

Marysia jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Aby przekazać swój 1% podatku w formularzu PIT wpisz KRS 0000037904. w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE – CEL SZCZEGÓŁOWY1% PODAJ 27897 Waś Maria.

Mały Oskar Gąsiorowski jest wcześniakiem i urodził się z wrodzoną złożoną siniczną wadą serca pod postacią atrezji zastawki tętnicy płucnej, ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej, dwuodpływowej prawej komory, przełożeniem wielkich pni tętniczych, dekstrokardią i przełożeniem trzewi.

Jeżeli chcecie swój 1% podatku przekazać na Oskara należy wpisać KRS 0000266644, a w polu informacji dodatkowych na rozliczeniu wpisujemy: ZC 6747 Gąsiorowski Oskar.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version