Od zamrożenia do rozżarzenia. Flota – SV Rollwitz 4-2 (0-0)

Mecz na prośbę gości rozpoczął się prawie pół godziny wcześniej, przez co w pierwszej połowie trybuny świeciły pustkami. Ale nie ma czego żałować, bo w pierwszej połowie poza okazją Trafalskiego i Harkota oraz obroną Gądka groźnego strzału gości nie działo się właściwie nic. W przerwie Flota wymieniła całą jedenastkę poza Dariuszem Kozłowskim, ale jeśli ktoś liczył na zmęczenie gości, skutkiem czego bramki posypią się jak przejrzałe jabłka, to się srodze zawiódł. Owszem, w 64 minucie Trzeciak po wrzucie z autu Żabińskiego, ładnym strzałem zza pola karnego zdobył dla Floty prowadzenie, ale goście wciąż wyprowadzali niebezpieczne kontry i po strzałach Gardzelli i Störmera wyszli na prowadzenie. Mało tego, dwie minuty później wykonywali rzut karny, który jednak został obroniony przez Hnata, a dobitka trafiła w słupek. Trenerzy Rollwitz tę sytuację skwitowali śmiechem. Nie było nerwów, a trzeba przyznać, że gdyby ich zawodnicy wykorzystali sytuacje, których sztuką jest nie wykorzystać, tego meczu by nie przegrali. Ostatnie minuty należały już jednak do naszych. W 84 minucie Nowak zagrał idealnie na szósty metr na głowę Kozłowskiego, który wyrównał. Na ponowne prowadzenie wyprowadził Flotę minutę później Mateusz Bątkowski strzałem z bliska po podaniu od swojego brata Krzysztofa. Ostatecznie wynik ustalono w pierwszej minucie czasu doliczonego. Końcową bramkę zdobył Nowak z rzutu karnego podyktowanego za faul na Trzeciaku.

To był już ostatni sprawdzian niebiesko-białych przed rundą wiosenną. Już za osiem dni pierwszy mecz o stawkę i to nie byle jaki. Spotkanie o Puchar Polski z III-ligową Vinetą Wolin. W sobotę 04 marca o 14:00 w Świnoujściu. Zapraszamy. Cracovia, Jagiellonia, czy Widzew nieprędko przyjadą ponownie do Świnoujścia, cieszmy się więc z przyjazdu Vinety.

1-0  Kamil Trzeciak 64 minuta
1-1  Anjo Gardzella 72 minuta
1-2  Eric Störmer 78 minuta
2-2  Dariusz Kozłowski 84 minuta
3-2  Mateusz Bątkowski 85 minuta
4-2  Michał Nowak 90+1 minuta z karnego

Flota I połowa: Łukasz Gądek, Piotr Tkaczonek, Dawid Trafalski, Dariusz Kozłowski, Piotr Bursa, Oskar Bratz, Marcin Krzyżkowski, Tomasz Maślak, Patryk Harkot, Oskar Zięty, Maciej Rombalski.
Flota II połowa: Grzegorz Hnat, Dariusz Kozłowski, Bartłomiej Szewczyk, Mateusz Bątkowski, Radosław Welka, Kamil Trzeciak, Michał Nowak, Krzysztof Bątkowski, Mateusz Wątroba, Damian Mosiądz, Filip Żabiński.
Trenerzy: Tomasz Błotny, Grzegorz Skwara, Przemysław Rygielski.
Kierownik drużyny: Krzysztof Siemiński.

Sędziował: Lech Nowak.