Lokalne

Halo redakcja. Czytelnicy dzwonią z opiniami

Wiesz o czymś ważnym? Chciałbyś, aby reporterzy portalu swinoujskie.info zajęli się Twoim problemem? Masz pytania do redakcji, albo chcesz wyrazić tylko opinię? Napisz do nas na adres: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń: 510 555 524. W mijającym tygodniu Czytelnicy dzwonili z następującymi problemami.

#1 Czytałem o szczecińskim radnym, któremu nie podoba ją się przejścia dla pieszych w kolorze biało-czerwonym. Ja bym uważał na używanie innych kolorów… np. żółtego, bo ktoś pomyśli, że profanujemy kolor Watykanu. Przy okazji przejść dla pieszych poruszę temat pasów malowanych bezpośrednio przy skrzyżowaniu. Kiedyś było przynajmniej 15 metrów, tak aby pojazd mógł bezpiecznie wykonać skręt.

#2 Jestem ratownikiem na pływalni, pani dyrektor Kryszan zarzuca nam, że pracowaliśmy po 45 minut. Każda kierowniczka powie, że otwieraliśmy szatnię 5 minut przed pełną godziną. Podobnie było z wyjściem ludzi z basenu. Starsi wychodzili, dzieci także wychodziły np. po 50 minutach. Jestem zbulwersowany takim podejściem pani dyrektor, która twierdzi, że pracowaliśmy 3/4 czasu pracy. To znaczy, że przez 15 minut leżeliśmy brzuchem do góry? Ludzie z mariny się zwolnili, może my też odejdziemy.

#3 Chciałem zwrócić uwagę na drewniane paliki do trzymania drzew rosnących przy ulicach. Większość z nich już dawno nie spełnia swojej funkcji. Jest połamana, albo pourywana. Należy brać przykład z Niemców. Tam dba się o to, aby drzewa rosły prosto.

#4 Mieszkam przy ul. Matejki. Chciałam zwrócić uwagę na skutery i motorynki. Czy policja może sprawdzać tłumiki w tych pojazdach? Hałas jaki dobiega z jednośladów jest okropny. Za chwilę będzie cieplej i takich pojazdów będzie więcej. Nic tylko zamykać szczelnie okna.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version