Gdzie jest kierownik? Flota – Zootechnik Kołbacz 4-0 (1-0)

Mimo iż goście zjawili się długo przed meczem, do końca nie było wiadomo, czy się on odbędzie. Nikt nie wiedział bowiem, gdzie znajduje się kierownik drużyny z Kołbacza i sędziowie próżno czekali na skład i dokumenty. Ostatecznie obowiązki kierownika wziął na siebie trener i mecz się rozpoczął z kilkuminutowym jedynie opóźnieniem.
To nie było jedyne zniknięcie w zespole gości. Dwóch zawodników o imieniu Piotr opuściło mecz przed czasem. Obaj otrzymali czerwone kartki za dwie żółte, z tym że Sipko za niesportowe zachowanie, a Dwornik za brutalną grę.
Poza tym goście jak na outsidera prezentowali się nie najgorzej. Przegrali co prawda 0-4, ale przecież ze Świnoujścia mało kto wyjeżdża z mniejszym bagażem. Umiejętnie skracali plac gry, zagęszczali pole karne, a nawet wyprowadzali kontry. Przy niezbyt skutecznej grze gospodarzy, pozwoliło im to utrzymać bezbramkowy remis aż do 35 minuty. Po kombinacyjnej akcji ze Skwarą Staniszewski uprzedził Szkudlarka i zdobył 101. bramkę dla Floty w tych rozgrywkach. Minimalne prowadzenie Floty utrzymywało się do 66 minuty, ale wtedy w ciągu czterech minut padły kolejne trzy gole. Po rzucie rożnym bitym przez Staniszewskiego Rygielski z półwoleja podwyższył na 2-0. Minutę później oskrzydlającą akcję Kozłowskiego zamknął z bliska Helt, a wynik ustalił ponownie Staniszewski pięknym strzałem w długi róg.

Źródło: Waldemar Mroczek