Lokalne

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. Zapłaci olbrzymią karę

Opublikowano

w dniu

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem marki Citroen w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie blisko promil. 37-letni mieszkaniec powiatu konińskiego wsiadł za kierownicę nie zważając na to, iż kilka dni wcześniej odebrano mu prawo jazdy na terenie innego powiatu w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyznę czekają surowe konsekwencje karne i finansowe.

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 37-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, który dwukrotnie w ciągu kilku dni wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

– Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali go w piątek w godzinach wieczornych przy ulicy Duńskiej, gdzie kontrolowali ruch pojazdów w rejonie terminala promowego. Badanie alkomatem wskazało zawartość alkoholu w jego organizmie w ilości blisko promila – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Mężczyzna poproszony o okazanie dokumentów przyznał, że prawo jazdy zostało mu zabrane  dwa dni wcześniej przez policjantów w Kamieniu Pomorskim. Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych potwierdziły ten fakt.

W związku z popełnieniem przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stróże prawa zatrzymali 37-latka, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkaniec powiatu konińskiego usłyszał zarzut.

– Po konsultacji z prokuratorem podczas przesłuchania mężczyzna wnioskował o wymierzenie mu przez sąd kary dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kary świadczenia pieniężnego w wysokości 10.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także grzywnę w kwocie 1.200 zł – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przez sądem, który wyda w jego sprawie wyrok.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version