Lokalne

Dużo podpisów przeciwników wycinki drzew w Świnoujściu trafiło na biurko prezydenta

Opublikowano

w dniu

400 podpisów osób sprzeciwiających się wycinaniu drzew w Świnoujściu złożono we wtorek na biurko prezydenta miasta. – Ubolewam, że organizatorzy zużyli tyle papieru. Można to było zrobić na kilku kartkach, a nie na kilkuset – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Do tej pory nikt nie zebrał takiej ilości podpisów sprzeciwiających się polityce miasta. Chodzi głównie o wycinkę drzew na zalesionych terenach w lewobrzeżnej części miasta położonych wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej. Mają tu powstać kolejne apartamentowce i hotele. Niedawno pojawił się także pomysł budowy oceanarium.

Organizator protestu „Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście” twierdzi, że nie tylko chodzi o drzewa na Uznamie. Wycięcie kilkuset hektarów lasu w prawobrzeżnym Warszowie pod budowę terminala kontenerowego też jest niedopuszczalne.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz tłumaczy, że tereny inwestycyjne są dzisiaj zalesione, a ich przeznaczenie pod budownictwo hotelowe zaakceptowali radni uchwalając plan zagospodarowania przestrzennego dzielnicy uzdrowiskowej. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

– Projekt oceanarium w zabytkowym Parku Zdrojowym to około 100.000m², czyli w strefie ochrony krajobrazowej i uzdrowiskowej, o niezliczonej i udokumentowanej ilości gatunków ptaków i zwierząt, w żaden sposób nie można przyjąć, iż inwestycja nie zniszczy ekosystemów przyrodniczych rejonu Parku Zdrojowego oraz rejonów ulic Uzdrowiskowej i Zdrojowej, tym bardziej przy przyjęciu realizowanych już inwestycji – czytamy w treści petycji. – Żadna późniejsza kompensacja nie przywróci przyrodniczego i uzdrowiskowego charakteru naszego miasta – podkreślają.

Stowarzyszenie Zielone Wyspy zapowiedziało, że zbiórka podpisów wciąż trwa. Formularz można pobrać z profilu facebookowego, podpisać i złożyć osobiście lub przesłać pocztą e-mail.

 

 

1 Komentarz

 1. eureka temu

  26 sierpnia 2017 na 05:24

  Pan Prezydent Świnoujścia traktuje mieszkańców z duzym lekceważeniem, myslę, że nie docenia ich determinacji, działają w godnej sprawie,mam nadzieję, że akcja się rozszerzy i zostanie nagłośniona w kraju a może i dalej, gorąco popieram

 2. jaro temu

  23 sierpnia 2017 na 12:26

  Fajna akcja, fajni ludzie. Młodzi ludzie, a to jest rzadkie w naszym mieście! Argumentacja Prezydenta jest strasznie słaba…

 3. Kaczor temu

  23 sierpnia 2017 na 12:24

  Za rok przywrócimy miastu dawny blask, doprowadzimy do wstrzymania bezsensownych wycinek drzew,zlikwidujemy betonowe pomniki nieudanych inwestycji …. a przede wszystkim zaczniemy słuchać mieszkańców bo to my wszyscy jesteśmy gospodarzami naszego miasta …. .

 4. AXA temu

  23 sierpnia 2017 na 10:15

  Niech te protestujące cymbały wyprowadzą się do lasu. A le takiego własnoręcznie nasadzonego, na własnym gruncie.

  • mieszkaniec temu

   23 sierpnia 2017 na 15:18

   jasne, że własnoręcznie zasadzonego. obecna władza wycina kolejne drzewa, betonuje i niedługo rzeczywiście ludzie pokroju AXA będą mogli wysyłać tych, którzy chcą opamiętania w tym szaleństwie do lasów „własnoręcznie zasadzonych”.

   i tak już na poważnie: chętnie też podpiszę się pod petycją przeciw wycince, jeszcze chętniej przeciw zabieraniu plaży pod terminal kontenerowy i przeciw BETONOWANIU mojego miasta.

 5. lesio temu

  23 sierpnia 2017 na 10:10

  Era betonu będzie zwana erą Żmurkiewicza. I zakończy się w przyszłym roku. To pewne. Smutny koniec prezydentuty- zamiast odejsc z honorem porażka.

 6. JestemzMiasta temu

  23 sierpnia 2017 na 08:41

  Jak już naruszą Park Zdrojowy to potem poleci z górki.
  Wytną wszystko i postawią termitiery klockowate jeden przy drugim.
  Chciwość zwyciężyła z etyką, estetytką i zdrowym rozsądkiem.

 7. mieszkaniec temu

  23 sierpnia 2017 na 07:48

  400 podpisów to dużo, jest to mniej niż 1 % mieszkańców Świnoujścia, ale jak organizator uważa, że to dużo to brawa dla nich. Prezydent dobrze powiedział walczą o drzewa, lasy a podpisy przynoszą na papierze a nie w wersji elektronicznej.

  • xX temu

   23 sierpnia 2017 na 11:38

   Nie da się zbierać podpisów w wersji elektronicznej 🙂 brawo!

 8. tulipan temu

  23 sierpnia 2017 na 07:21

  Bardzo głupia akcja niby to przeciwko wycince drzew na terenach przewidzianych pod zabudowę a w istocie to typowe dla tego typu cwaniaków przedsięwzięcie liczone na zyski. Te kilkaset podpisów w stosunku do ludności miasta stanowi ok 1 % ogółu mieszkańców czyli to śmieciowe wartości. Jeszcze po weryfikacji to połowa odpadłaby. Więc w żadnym wypadku władze miasta nie powinny brać pod uwagę tej hucpy tylko realizować słusznie podjęte w interesie mieszkańców decyzje. Czy w mieście nie ma ciekawszych wydarzeń niż takie idiotyczne igraszki? Już raz z a sprawą PO utrącono niby to z powodu tych krzaków inwestycję Pani Eris a teraz za sprawą SLD mają być wstrzymane kolejne inwestycje? To jakaś paranoja.A co tak ostro przeciwko Panu Prezydentowi Żmurkiewiczowi znowu? mamy najlepszego w historii miasta Prezydenta i czapki z głowy przed nim.

  • mieszkaniec temu

   23 sierpnia 2017 na 11:23

   To SLD zbierało te podpisy? co ty za głupoty wypisujesz i robisz politykę tam gdzie jej nie ma. Czytaj ze zrozumieniem że to Stowarzyszenie Zielone Wyspy Mieszkańców się zorganizowało i działa i ma do tego prawo.

  • Gloria temu

   23 sierpnia 2017 na 11:37

   Najlepszy w historii? Każdy głupi kto ma kase z LNG + podatkow + UE + sprzedaż dzialek umialby wybudowac ulice i chodniki – jednak to tez jest wielka fuszerka. Akcja jeszcze się nie zakończyła, więc krytyka, że to tylko 400 podpisów jest bezzasadna. Miasto w tej chwili nie ma żadnego przyszłościowego toku myślenia. Zastępcy prezydenta to zwykli nieudacznicy, którzy nie maja własnych pomyslow, a wszystko czerpią od współpracowników. Wstyd. Jeszcze raz wstyd

 9. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

  22 sierpnia 2017 na 23:19

  Ten gość ma nas w d_pie.
  Zrobi tak, jak On będzie chciał, ale nie ma tego w swojej marnej świadomości, że robi poważny błąd robiąc sobie krzywdę . . . Smutne, ale prawdziwe.

 10. Mieszkaniec temu

  22 sierpnia 2017 na 20:50

  Wstyd mi za takiego prezydenta.

 11. wyspiarz temu

  22 sierpnia 2017 na 20:39

  Niech pan prezydent nie bedzie taki cyniczny. A tak przy okazji co się dzieje z jego twarzą? wyglada jakby miał maskę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version