Lokalne

Rodzice zgubili 6-letnie dziecko. Dostali 500 złotych mandatu

Opublikowano

w dniu

6-latka zaginiona w Świnoujściu jest cała i zdrowa. Mała dziewczynka zagubiła się we wtorek późnym popołudniem.  W akcję poszukiwawczą zaangażowano wielu policjantów i ratowników wodnych.

– Dzięki międzynarodowej współpracy i zaangażowaniu policjantów z Niemiec, 6-latka została odnaleziona. Dziewczynka przeszła plażą około 8 kilometrów i została dostrzeżona przez niemiecki patrol. W asyście policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz policjantki z Niemiec została przewieziona do rodziców – informuje st. post. Kamil Zwierzchowski.

Przez kilkadziesiąt minut przeszukiwano plażę, promenadę, centrum handlowe, ulice, skwery i place zabaw. Dziewczynka została przewieziona na teren Polski i tam odebrana przez policjantów i rodziców.

– Jest to przykład, na szczęście chwilowego, zagubienia dziecka na plaży. Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci o szczególną uwagę na swoje pociechy podczas wakacji. Podczas ubiegłorocznych, w naszym województwie mieliśmy 51 podobnych zgłoszeń – informuje st. post. Kamil Zwierzchowski.

Rodzice dziewczynki zostali ukarani 500-złotowym mandatem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version