Lokalne

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów z dofinansowaniem. Jest porozumienie z PPL

Opublikowano

w dniu

Będą inwestycje w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów. Samorządy będące wspólnikami: Szczecin, Goleniów i Województwo Zachodniopomorskie oraz Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” Sp. z o.o.  podpisały porozumienie, na mocy którego zrealizowana będzie rozbudowa infrastruktury naszego lotniska, warta 108,5 mln zł. To efekt spotkania, które odbyło się w środę w Urzędzie Marszałkowskim.

–  Determinacja moja i prezydenta Szczecina Piotra Krzystka przyniosła efekt. Dziękujemy za otwartość prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, pana Mariusza Szpikowskiego. Mamy nadzieję na szybkie wywiązanie się ze zobowiązań. Samorządy będą dalej dokapitalizowywać spółkę – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Porozumienie zakłada, że w latach 2020-2022 realizowany będzie program inwestycyjny, który docelowo umożliwi obsługę 1,5 miliona pasażerów rocznie. W programie przewidziano m.in.: zakup i montaż naziemnego oznakowania nawigacyjnego CAT II, wymianę urządzeń do kontroli bezpieczeństwa, rozbudowę terminala pasażerskiego, czy remont i poszerzenie istniejących parkingów.

Program będzie sfinansowany dzięki dokapitalizowaniu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów przez PPL, przy czym zależne jest to od uzyskania notyfikacji Komisji Europejskiej.

– Liczymy na to, że uda się szybko uzyskać notyfikację i skutecznie dofinansować lotnisko w Goleniowie – mówi Olgierd Geblewicz. – Wspólnicy zobowiązali PPL do złożenia wniosku notyfikacyjnego do końca września.

Jednocześnie zapadła decyzja o wydłużeniu okresu wsparcia ze strony Samorządu Województwa z 2020 do 2037 roku, czyli do momentu spłaty kredytu inwestycyjnego zaciągniętego przez lotnisko w roku 2012.

1 Komentarz

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

  30 lipca 2019 na 23:39

  Szczecin, to pasożyt, który wszystkich doi z kasy.
  —Gdyby nie Szczecin, to bylibyśmy mlekiem i miodem płynący.

 2. Łukasz z Centrum temu

  30 lipca 2019 na 22:20

  Nie narzekać wieśniaczki, gdyby nie Szczecin to byście nie istnieli.

 3. śledzie temu

  30 lipca 2019 na 09:01

  no to Szczecin czy Goleniów?! szczecin ma lotnisko tak samo jak morze

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

  29 lipca 2019 na 08:56

  Ja chamsko Szczecin zawsze wszędzie wpieprza się ze swoja nazwą.
  Jak sobie zrobią lotnisko, to niech sobie nazywają „Port Lotniczy Szczecin”.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version