Lokalne

Ulica Szmaragdowa. Nowa jezdnia i kontrapasy rowerowe w Przytorze-Łunowie

Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej.

W ramach inwestycji przebudowana została podziemna infrastruktura wodno-kanalizacyjna, zbudowano oświetlenie ulicy, nową jezdnię wraz z podbudową, chodniki oraz wjazdy do posesji.

W piątek (25 października) została wprowadzona docelowa organizacja ruchu zarówno na ul. Szmaragdowej jak i na Zalewowej, gdzie w trakcie robót obowiązywała organizacja tymczasowa.

I tak na ul. Zalewowej – odcinek od ronda łączącego ją z ul. Sąsiedzką obowiązuje ruch jednokierunkowy w stronę ul. Odrzańskiej. W obu kierunkach można jechać rowerem, przy czym w stronę od Odrzańskiej do Sąsiedzkiej rowerzyści powinni korzystać z wytyczonego kontrapasu.

W przeciwnym kierunku obowiązuje ruch na ul. Szmaragdowej. Tu kontrapas pozwala rowerzystom na jazdę od ul. Zalewowej do Sąsiedzkiej.

Kierowcy natomiast na wlocie od ul. Sąsiedzkiej zobaczą znak „zakazu wjazdu”, natomiast przy wjeździe od strony ul. Odrzańskiej jest znak „droga jednokierunkowa”

Na jezdni wytyczono, oprócz kontrapasa rowerowego, także przystanek autobusowy (bez zatoczki). Zbudowane jest także wyniesienie skrzyżowania z ul. Turkusową jako element wymuszający ograniczenie prędkości pojazdów

 

5 Comments

 1. Kiepski temu

  28 października 2019 na 21:29

  Super, normalnie opadam zwrażenia, z dnia na dzień miasto tak pięknieje…

 2. Piłsu temu

  28 października 2019 na 15:54

  a kiedy kontrapas dla rowerów na Piłsudskiego w stronę centrum? bo teraz to albo po chodniku albo pod prąd. Poza tym Piłsudskiego nie powinna być główną w stosunku do Sienkiewicza bo na Sienkiewicza jest o wiele większy ruch a trzeba się zatrzymywać na stopie bo Piłsudskiego jest główną ! a jest na niej bardzo mały ruch i jest jednokierunkowa to nie powinna by główną.

 3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

  27 października 2019 na 21:37

  Nigdy dobrze nie będzie, dopóki te głąby będą przerabiali nam nasze ulice na takie architektoniczne gnioty.

 4. Anonim temu

  27 października 2019 na 14:27

  Nie ma żadnych zatoczek dla samochodów, masakra

 5. Mieszkaniec temu

  27 października 2019 na 14:08

  Kolejna droga dwukierunkowa zmieniona w jednokierunkowa, miejsce tam jest ale oczywiście kontrapas dla rowerków ważniejszy….głupota totalna. Oprócz tego czy urzędnicy policzyli ile wyniosła budowa kontrapasu w standardzie zwykłej drogi czyli podbudowa asfalt itd? Drożej się chyba nie da.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version