Lokalne

Edukacja. Dni Integracji i Tolerancji w SP nr 4

W Szkole Podstawowej nr 4 w dniach od 18 do 21 listopada obchodziliśmy Dni  Integracji i Tolerancji. W tym roku towarzyszyło im hasło „Nasza szkoła krainą życzliwości i tolerancji”. Pragnęliśmy w ten sposób przypomnieć o bardzo ważnym kierunku  naszej pracy nastawionym na pomoc dotkniętym różnymi problemami zdrowotnymi dzieciom i stworzenie im najlepszych warunków do nauki i zabawy.

W te pochmurne listopadowe dni  całą społeczność szkolną witały wesołe minki wykonanych przez wszystkie klasy Życzulków symbolizujących wzajemną sympatię i chęć niesienia pomocy.

W tym roku uczniowie spędzili trochę czasu na zajęciach integracyjnych. W czasie których, bawili się  w trochę zapomniane gry i zabawy towarzyskie. Uczniowie z klas starszych czwartych, piątych i szóstych pomagali i opiekowali się maluchami z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Starsza młodzież wspólnie z wychowawcami obejrzała film pod tytułem” Cyrk motyli” i później uczestniczyła w konkursie wiedzy na temat integracji, największą wiedza na ten temat wykazały się klasy 7b i 8a.             .

Uczniowie z klas siódmych i ósmych zostaną także w listopadzie i grudniu zaproszeni do obejrzenia Sali Doświadczania Świata, dzięki, której możemy w znacznie większym zakresie pomagać chorym dzieciom.

W imieniu organizatorek U. Młocek, D. Przybyły, M. Sikorskiej, A. Wolanin, J. Kościółek -Bieniasz, M. Wojciechowskiej składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz wychowawcom poszczególnych klas

za trudną do przecenienia pomoc w organizacji tych wydarzeń M. Stryjewska.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version