Lokalne

Edukacja. Uczniowie CEZiT-u w teatrze

Opublikowano

w dniu

W piątek uczniowie klasy ITH i II TŻ CEZiT wybrali się do Teatru Polskiego w Szczecinie, aby obejrzeć spektakl „Przyjazne dusze”.

– Całe przedstawienie przepełnione było humorystycznymi dialogami, ale przede wszystkim ukazywało ulotność życia, którego nie potrafimy wykorzystać we właściwy sposób. „Przyjazne dusze” to opowieść o marzeniach, uczuciach i przemijaniu. Spektakl we wszystkich wywołał wiele emocji – mówi  pedagog szkolny Patrycja Obszańska

CEZIT kształci uczniów w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych w cyklu 4-letnim. Program nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące takie jak w liceach, przedmioty zawodowe typowe dla profilu kształcenia. W trakcie całego cyklu kształcenia zawodowego będą rozwijanie: samodzielność, pracowitość, refleks, podzielność uwagi, poczucie estetyki, kultura osobista, umiejętność poprawnego wysławiania się i prowadzenia rozmowy oraz nawiązywania kontaktów, umiejętność współpracy i współdziałania w zespole, elementy psychologii konsumenta, umiejętność obsługiwania konsumentów z wykorzystaniem różnych form i technik, zasady savoir vivre, znajomość strategicznego badania rynku, przewidywania popytu i jakości usług, znajomość informatyki i obsługi komputera oraz nowoczesnych urządzeń stosowanych w pracowniach gastronomicznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version