Lokalne

Nie potwierdziły się skargi na hałas z terminalu LNG

Opublikowano

w dniu

Nie potwierdziła się informacja jednej z radnych o rzekomym hałasie emitowanym w godzinach nocnych przez Terminal LNG, który nie daje spać mieszkańcom tej części miasta. Sami mieszkańcy również nie zgłaszali takich problemów. Ani teraz, ani od chwili uruchomienia terminalu w 2015 roku.

Mimo to, oczywiście zareagowaliśmy na prośbę radnej i sprawdziliśmy sytuację – mówi Beata Tułodziecka – Terenda, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście.

Według radnej, sygnały w tej sprawie otrzymała od mieszkańców ulicy Modrzejewskiej na Warszowie. W swojej prośbie do prezydenta wskazała, że hałas uniemożliwiający spanie mieszkańcom tej części miasta, prawdopodobnie pochodzi z wentylatorów zamontowanych na terenie terminalu.

Pracownicy naszego wydziału, którzy zresztą także mieszkają w tej części Świnoujścia, sprawdzili, czy faktycznie w godzinach nocnych hałas z terminala jest tak dokuczliwy dla mieszkańców terenów położonych najbliżej tego obiektu, jak twierdzi radna  – dodaje Beata Tułodziecka – Terenda.

Dwukrotnie w godzinach nocnych (około północy i po godzinie 1 w nocy) podeszli w rejon wskazany przez radną. Żaden z nich nie stwierdził, aby hałas emitowany przez instalację pracującą na terenie terminalu był uciążliwy i nie pozwalał na nocny odpoczynek.

Właściciel terminalu Polskie LNG zapewnia, że od chwili rozpoczęcia eksploatacji terminalu na terenie zakładu nie wprowadzono żadnych zmian mogących mieć wpływ na poziom hałasu w środowisku, a istniejące urządzenia są utrzymywane w dobrym stanie technicznym.

Dodaje również, że jest zobowiązane do przeprowadzania okresowych pomiarów emisji hałasu do środowiska. Jak zapewnia, pomiary te są wykonywane przez akredytowane laboratorium i w żadnym z dotychczas przeprowadzonych nie stwierdzono przekroczeń poziomu hałasów określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku.

1 Komentarz

 1. Marian temu

  25 listopada 2019 na 17:51

  Hałas w nocy w wielu miejscach jest nie do wytrzymania…Jak w Corso włączą wentylatory w nocy to w blokach od tyłu o spokojnym śnie można zapomnieć.

 2. robson 44 temu

  25 listopada 2019 na 15:30

  Józef, jeśli się nie mylę to radna Joanna Agatowska. Na FB było

 3. JÓZEF temu

  25 listopada 2019 na 14:58

  DLACZEGO JEDNA Z RADNYCH? KTÓRA? CZYŻBY NIE BYŁA OSOBĄ PUBLICZNĄ? A MOŻE SIE CZEGOŚ WSTYDZI? TO MAM SIĘ DOMYŚLAĆ, KTÓRA Z RADNYCH SIEJE ZAMĘT I WYPISUJE BZDETY?

 4. Los temu

  25 listopada 2019 na 14:20

  Monia Ma rację!!

 5. monia temu

  25 listopada 2019 na 12:49

  Uważam, że takie sprawy powinno się najpierw samemu sprawdzić i dopiero jak się potwierdzi, to wtedy coś pisać, Ale w dzisiejszych czasach, nikt sie tym nie przejmuje. Tzw. fakty są tworzone puszczone w obieg, a że potem są prostowane, to już druga sprawa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version