Lokalne

Sprzątali plażę na prawobrzeżu. Zobacz zdjęcia!

Kilkudziesięciu wolontariuszy wraz z podróżnikiem i ekologiem Dominikiem Dobrowolskim wyruszyło dzisiaj z warszowskiej plaży na wschód, w stronę Międzyzdrojów, żeby zbierać śmieci. Społecznik planuje przejść trasę o długości 500 km. Po drodze będzie prowadził spotkania edukacyjne i sprzątał odpadki. 

Dopisali pracownicy banku Credit Agricole, pomysłodawcy międzynarodowego projektu Plastic Odyssey, w ramach którego sprzątane są morza i oceany świata. Wśród wolontariusze znaleźli się także mieszkańcy Szczecina, Wolina i Świnoujścia.

– Jest dużo pozostałości po sprzęcie rybackim. A oprócz tego puszki, butelki, rurki oraz bliżej niezidentyfikowane przedmioty. Worki szybko się zapełniły – mówi Dorota Turlejska, która wraz z innymi wolontariuszami sprzątała odcinek od Warszowa, przez Przytór do Międyzdrojów. 

Dominik Dobrowolski wraz z wolontariuszami będzie sprzątał po kilkadziesiąt kilometrów plaż polskiego Wybrzeża w każdy weekend. W Świnoujściu przed sobotnią akcją odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 na Warszowie. 

1 Komentarz

  1. Letnik temu

    19 stycznia 2020 na 10:42

    Tak to jest, jak bydło przyjeżdża i swoich śmieci nie potrafi zabrać. O wszechobecnych niedopałkach papierosów już nawet nie będę wspominał.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version