Lokalne

Dni profilaktyki w Szkole Podstawowej nr 6

W dniach 13 – 15 stycznia 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I wraz z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu oraz dzięki sponsorowi AKS Poland Sp. z o.o. była organizatorem Świnoujskich Dni Profilaktyki „Edukować, wpierać, zapobiegać” wśród uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych.

Podczas dni profilaktyki przedstawiony został spektakl dla uczniów klas III szkół podstawowych pt. ”Florka pogodziła serce z rozumem.” Aktorami byli strażnicy miejscy z miasta stołecznego Warszawy, na co dzień pracujący w Referacie Profilaktyki. Spektakl miał na celu uwrażliwienie młodych widzów na problemy i trudną sytuację osób doświadczających przemocy, rozwijanie umiejętności identyfikowania objawów przemocy rówieśniczej i właściwego reagowania na nią z pozycji świadka zdarzenia, poszukiwanie konstruktywnych sposobów przeciwdziałania zjawisku przemocy w klasie, zwiększenie wrażliwości na krzywdę innych, kształtowanie postawy empatii, a tym samym budowanie wzajemnego zaufania, otwarcia i tolerancji.

W trosce o zdrowie młodzieży świnoujskich szkół odbyły się warsztaty Teatru Forum związane z zachowaniami ryzykownymi. Celem Teatru Forum jest aktywizacja uczestników poprzez szukanie rozwiązań problemów społecznych i rówieśniczych. Podczas spektaklu uczestnicy (widzowie) mieli możliwość wejścia w rolę fikcyjnego bohatera. Dało im to możliwość konfrontowania się z własnymi trudnościami oraz podjęcia prób rozwiązania sytuacji konfliktowych i ryzykownych. Spektakl Teatru Forum służył rozwojowi umiejętności społecznych uczniów a tym samym zmniejszeniu liczby podejmowanych przez nich zachowań ryzykownych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version